Pływanie a odchudzanie

Chcesz schudnąć, ale wiesz, że sama dieta może ci w tym przypadku nie wystarczyć. Zdajesz sobie sprawę z tego, że uzupełniona aktywnością fizyczną zagwarantuje ci lepsze i szybsze efekty, o których przecież marzysz już od dłuższego czasu. Mimo tego wciąż nie potrafisz zmusić się do uprawiania sportu. Nigdy nie byłeś typowym „sportowcem” – unikałeś zajęć z wychowania fizycznego, a gdy tylko znajomi próbowali cię wyciągnąć na kort tenisowy czy lodowisko, szukałeś wszelkiego rodzaju wymówek, byleby tylko nie musieć się męczyć. Aktywność fizyczna doprowadzająca do spadku wagi może ci się kojarzyć z czymś bardzo nieprzyjemnym. Zakładasz, że skoro chcesz chudnąć, powinieneś biegać i codziennie pokonywać przynajmniej te dziesięć kilometrów lub zapisać się na siłownię i pracować ze sporym obciążeniem wśród tych wszystkich spoconych mięśniaków, którzy tylko czekają na to, aby skrytykować twoją technikę. Tak naprawdę jednak każdy sport powoduje szybszą utratę kalorii. Nawet pływanie a odchudzanie mogą się ze sobą wiązać.

Gdybyś zaczął uprawiać znienawidzony przez siebie sport tylko w celu zrzucenia zbędnego balastu, najprawdopodobniej szybko zrezygnowałbyś ze swoich zamiarów. Uznałbyś, że wolisz być już gruby, niż dalej tak długo się męczyć. Jeśli chcesz tego uniknąć, musisz po prostu poszukać dla siebie takiej dyscypliny, którą zaczniesz traktować jak czystą frajdę i z przyjemnością zawsze się nią zajmiesz – nawet gdy wrócisz zmęczony po pracy i jedyne, na co będziesz mieć ochotę, to na położenie się na kanapie i zwykły relaks przed telewizorem. Być może taką dyscypliną sportową okaże się dla ciebie pływanie. Aktywność w wodzie sprawia mnóstwo frajdy zarówno osobom bardzo młodym, jak i tym nieco starszym. Jest to także jeden z najprzyjemniejszych sposobów na odchudzanie. Nie odczuwasz niemalże żadnego zmęczenia i możesz spędzić w wodzie dwie godziny z rzędu, a jednocześnie chudniesz i dbasz o swoją sylwetkę. Robisz to w sposób bezpieczny dla twojej postawy. Pływanie wzmacnia i usprawnia twój kręgosłup, pracując także nad innymi partiami ciała. Jest to także sport bardzo zróżnicowany. Możesz pływać w dowolnym, odpowiadającym ci stylu, rozwijając w ten sposób różne grupy mięśniowe i modelując całą sylwetkę.

Jeśli tylko zaczniesz czytać o pozytywnych właściwościach pływania, dowiesz się od razu, że ta aktywność naprawdę skutecznie pomaga pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Dzięki temu, że w wodzie twoja masa ciała ulega zmniejszeniu, możesz spokojnie wykonywać w niej takie ćwiczenia, które do tej pory wydawały ci się bardzo skomplikowane i trudne. Stajesz się lżejszy i zyskujesz lepsze panowanie nad swoją masą. Mimo tego sama woda tworzy spory opór, dlatego jeśli chcesz się w niej poruszać, musisz się trochę wysilić i popracować swoimi mięśniami. Pływanie pozytywnie buduje całą twoją sylwetkę. Wzmacnia niemalże wszystkie grupy mięśniowe, najsilniej oddziałując na mięśnie ramion i nóg. Dzięki tej dyscyplinie rozwiniesz swoją ogólną siłę, staniesz się bardziej sprawny i poprawisz swoją kondycję. Twoje całe ciało zacznie nabierać atrakcyjnych kształtów. Różnicę w swoim wyglądzie zauważysz bardzo szybko!

Odchudzające działanie pływania zostało udowodnione już wielokrotnie. Zawiązek zajmujący się analizowaniem wpływu różnych rodzajów aktywności fizycznej na stan ludzkiego organizmu uznał je za jeden z najlepszych rodzajów dyscyplin sportowych dla osób borykających się z problemami związanymi z wagą. Jeżeli przez pół godziny będziesz pływać, spalisz znacznie więcej kalorii niż podczas treningu wykonywanego na normalnym podłożu. Woda wyciąga z ciebie po prostu wszystkie zasoby energetyczne. Sam mogłeś to już niejednokrotnie dostrzec. Najczęściej tuż po wizycie na basenie czujesz silny głód i masz ochotę na wysokokaloryczny posiłek. Wiesz po prostu, że zużyłeś mnóstwo energii i teraz starasz się ją uzupełnić. Jeżeli potrafisz naprawdę dobrze pływać, w ciągu godzinnego wodnego treningu jesteś w stanie pozbyć się nawet tysiąca kalorii. Jeśli natomiast pływasz wyłącznie rekreacyjnie, w tym samym czasie zużyjesz do pięciuset kalorii – a jest to i tak olbrzymia suma, równowartość porządnego i wysokokalorycznego obiadu.

Pływanie a odchudzanie – teraz widzisz, jak to wszystko się ze sobą ściśle wiąże. Jeśli więc chcesz chudnąć w sposób przyjemny i efektywny, koniecznie zacznij chodzić na basen. Najlepiej wykup sobie cały karnet do pobliskiej pływalni. Zapłacisz za niego mniej niż sto złotych, a będziesz mógł w każdej chwili udać się na swoje kąpielisko, by zgubić kolejne kalorie. Jeśli natomiast wciąż nie nauczyłeś się jeszcze pływać, w pierwszej kolejności zainwestuj w lekcje pływania. Możesz nawet zapisać się do specjalnej szkółki pływackiej, aby w towarzystwie innych początkujących osób zdobywać nowe umiejętności i poprawiać swoją sprawność fizyczną. Gdy już nauczysz się dobrze pływać, przekonasz się sam, że ten sport daje naprawdę wiele radości i frajdy. Zaczniesz go uprawiać bez żadnych problemów i to z ogromną przyjemnością!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here