Herbatki odchudzające - czy naprawdę działają?

Gdyby za sprawą odchudzających herbatek można było rzeczywiście pozbyć się w łatwy sposób wszystkich nadprogramowych kilogramów, na świecie nie byłoby już żadnych ludzi otyłych. Każdy, kto z jakiegoś powodu przybrałby na wadze, od razu sięgnąłby po zioła mnicha na odchudzanie lub inne roślinne preparaty i bez żadnego wysiłku zadbałby o swoją sylwetkę, odmieniając całkowicie jej proporcje. Herbaciane metody odchudzające znane są na świecie od dawna i ze względu na swoją prostotę i wygodę prędko spopularyzowały się w samej Polsce. Najczęściej wykorzystują je kobiety. To właśnie im od najmłodszych lat wmawia się, że tylko jeśli będą szczupłe, staną się atrakcyjne dla płci przeciwnej i będą mogły chwalić się perfekcyjnym wyglądem. Herbatki na odchudzanie są też niezwykle łatwo dostępne. Dawniej sprzedawane wyłącznie w aptekach dziś obciążają półki typowych supermarketów. Kosztują grosze – za jeden produkt tego rodzaju najczęściej płaci się maksymalnie kilka złotych. Czy jednak warto w ogóle wydawać na niego pieniądze? Czy takie preparaty naprawdę działają?

Chyba każdy chciałby schudnąć bez żadnego wysiłku. Utrata kilogramów kojarzy się ludziom z procesem żmudnym, mozolnym i długotrwałym. Każdy wie, że odchudzanie musi trochę potrwać, aby było efektywne, a wraz z upływem czasu motywacja do działania coraz bardziej spada. To właśnie wtedy ludzie sięgają najczęściej po specyficzne preparaty odchudzające. Te kryjące się pod postacią ziołowych herbatek przybyły do naszego kraju z Zachodu. Już dziś wykorzystywane są przez ogromną grupę Polek, które dążą do tego, by osiągnąć idealną w ich mniemaniu sylwetkę. Zasady działania takich preparatów są zazwyczaj bardzo podobne. Teoretycznie trzeba wypijać kilka ich porcji codziennie, aby już po tygodniu dostrzec wyraźną utratę wagi. Zioła mnicha na odchudzanie zdobyły sporą popularność ze względu na ich, przynajmniej teoretycznie, naturalny skład. Kojarzone są z produktami bezpiecznymi i wartościowymi. A to z kolei zachęca ludzi do ich stosowania.

Zamiast jednak stosować te wszystkie dziwne mieszanki zróżnicowanych ziół, można po prostu sięgnąć po tradycyjne herbaty. Niektóre z nich także mają doskonały wpływ na proces zrzucania wagi. Jednym z najkorzystniejszych naparów pod tym względem okazuje się herbata zielona, coraz częściej uchodząca za doskonałą alternatywę dla zwykłej kawy. Wykazuje się ona właściwościami przeciwutleniającymi i przeciwzapalnymi. Hamuje uczucie głodu, dlatego wypita tuż przed normalnym posiłkiem pozwala zjeść mniej i w pełni nasycić cały apetyt. Zielona herbata jest też naturalnym lekarstwem zapobiegającym nadwadze i otyłości. Obniża ona bowiem poziom glukozy we krwi, a także zmniejsza wchłanialność samego tłuszczu. Należy ją jednak odpowiednio stosować, aby osiągnąć z jej pomocą te wszystkie efekty. Najważniejsze jest to, by nie zalewać jej samym wrzątkiem. Powinno się ją parzyć w wodzie o temperaturze wynoszącej maksymalnie 80 stopni C. Po trzech lub czterech minutach napar jest gotowy do spożycia. Można pić go do trzech razy dziennie, chcąc uzyskać jeszcze lepsze efekty dietetyczne.

Równie dobrymi właściwościami wykazuje się herbata czerwona. Ma ona jednak bardzo ostry smak i charakterystyczny aromat. Nie każdemu będą one odpowiadać – najlepiej więc samemu ją przetestować i na sobie sprawdzić jej walory smakowe. Czerwona herbata szczególną popularność uzyskała w krajach azjatyckich. Mieszkańcy Chin spożywają ją niemalże bezustannie, doceniając jej pozytywne działanie zdrowotne. Pita regularnie może przyspieszać tempo metabolizmu, doprowadzając w efekcie do szybszej utraty zbędnych kilogramów. A jak ją przygotować? Liście czerwonej herbaty należy zalewać wrzątkiem i parzyć przez około pięć minut. Jako że są one bardzo mocne i intensywne, z tych samych listków można przygotować nawet kilka filiżanek napoju. Za każdym razem będzie się w nim znajdować wiele bezcennych substancji odżywczych. Nie tylko przyczynią się one do szybszej utraty wagi, ale też doskonale wesprą ogólne zdrowie.

Jeżeli chodzi natomiast o same zioła mnicha na odchudzanie lub inne mieszanki ziół o typowym działaniu odchudzającym, najczęściej w ich składzie można znaleźć senes, który nie jest zbyt dobrym związkiem dla ludzkiego organizmu. Mimo iż doskonale radzi on sobie z zaparciami i wspomaga przeprowadzanie procesów trawiennych, może też działać w sposób uzależniający. Osoby, które korzystają z niego nagminnie, z czasem przestają się wypróżniać naturalnie. Gdy zakończą swoją kurację przeprowadzoną z pomocą odchudzających herbatek, ich metabolizm błyskawicznie spowolni, a pojawi się kłopot z bolesnymi zaparciami. Środki zawierające w swoim składzie senes mogą być stosowane wyłącznie doraźnie. Nie powinno się ich spożywać codziennie, a już na pewno nie w takich ilościach jak zieloną czy czerwoną herbatę. To preparaty medyczne o działaniu leczniczym, mogące wywołać sporo skutków ubocznych. Lepiej więc nie odchudzać się z ich pomocą, a poszukać dla siebie zdrowszej i bezpieczniejszej alternatywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here