Fit aplikacje, które wspomogą Twoją walkę z odchudzaniem

Rozwój techniki sprawił, że odchudzanie nie jest już procesem żmudnym i nieprzyjemnym. W czasach, kiedy każdy z nas posiada smartfona dbanie o zdrowie jest procesem dużo łatwiejszym. Nie potrzebujemy już karnetu na siłownię czy trenera personalnego. Nawet jeśli nie stać nas na regularne wizyty u dietetyka to nadal możemy osiągnąć sukces w odchudzaniu. Wystarczy aplikacja na odchudzanie ściągnięta na telefon. Dzięki takiej aplikacji możemy na bieżąco monitorować swoje postępy, a co za tym idzie łatwiej będzie nam osiągnąć wyznaczone cele. Ten mały program sprawi, że utrzymamy motywację na pożądanym poziomie i nawet się nie spostrzeżemy, kiedy osiągniemy fitnessowy sukces. Wybór aplikacji wspomagających odchudzanie jest ogromny. Sprawdźmy więc, co oferują nam te najpopularniejsze.

Endomondo – monitoruj swoją aktywność

Chyba nie ma osoby, która nie zna tej aplikacji. Endomondo umożliwia monitorowanie treningów i śledzenie poczynionych postępów. Program jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Dostępny jest w dwóch wersjach: darmowej i płatnej. Na początek zdecydowanie wystarczy ściągnąć wersję darmową, która daje całkiem niezłe możliwości monitorowania naszej aktywności. Możemy wybrać jeden z wielu typów treningu, takich jak: jazda na rowerze, bieganie, taniec, trening siłowy, tenis, a nawet wspinaczka po schodach. Kiedy już wybierzemy preferowaną aktywność wówczas ustalamy cel, czyli dystans, jaki chcemy przebiec, ilość kalorii, które zamierzamy spalić czy też czas, jaki chcemy poświęcić na dany trening. Jeśli potrzebujemy dodatkowego kopa motywacyjnego możemy skorzystać z opcji dodania znajomych. Dzięki temu będziemy mogli rywalizować z konkretnymi osobami w różnego rodzaju wyzwaniach. Endomondo przypomina w swej funkcjonalności popularny gadżet, jakim są opaski monitorujące aktywność. Nie ma więc sensu kupowanie dodatkowego urządzenia, kiedy możemy wykorzystać w takim samym celu nasz telefon. W dodatku Endomondo dostarcza nam bardziej rozbudowanych informacji, takich jak przebyta trasa z zaznaczeniem zmian w terenie.

MyFitnessPal – liczenie kalorii nigdy nie było tak łatwe

MyFitnessPal to aplikacja, dla tych którzy w odchudzaniu stawiają nie tylko na treningi. Prawda jest taka, że sukces w odchudzaniu to w 70% dieta, a tylko w 30% aktywność fizyczna. Kiedy więc musimy zrzucić kilka zbędnych kilogramów warto wspomóc swoją drogę do sukcesu przy pomocy aplikacji MyFitnessPal. Ta aplikacja wyliczy nasze zapotrzebowanie kaloryczne, a więc mówiąc krótko powie nam ile kalorii dziennie powinniśmy spożywać, by zacząć tracić na wadze. Całość jest prosta w obsłudze. Wystarczy, że wpiszemy swoje podstawowe dane, czyli wzrost, wiek, wagę oraz poziom aktywności fizycznej. Następie wybieramy czy chcemy schudnąć, utrzymać wagę czy przytyć. Po zaznaczeniu opcji chudnięcia podajemy wagę docelową, do której będziemy dążyć oraz odpowiadające nam tempo gubienia kilogramów. Aplikacja pozwala nam na ustawienie do 1 kilograma tygodniowo, co stanowi zdrowy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Na podstawie wpisanych danych aplikacja oblicza zapotrzebowanie kaloryczne, a my wpisujemy do niej każdy zjedzony posiłek oraz wykonany trening. Aplikacja ta sprawi, że wyrobimy w sobie dobre nawyki i łatwiej nam będzie prowadzić zdrowy tryb życia.

Finoteq – zestaw treningów w Twoim telefonie

Odchudzanie to nie tylko sama dieta, aby zachować kondycję i zbudować ładne ciało potrzebujemy aktywności fizycznej. Nie każdy jednak ma czas, pieniądze czy ochotę na wizyty w siłowni. Właśnie dla takich osób powstała aplikacja Finoteq, która zawiera zbiór różnego rodzaju treningów. Pogrupowano je według trenerów oraz celów, jakie chcemy osiągnąć. Wybór jest ogromny. Wystarczy, że wybierzemy konkretnego trenera, kategorię treningu oraz jego intensywność, a aplikacja pokaże nam kilkadziesiąt opcji do wyboru. Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest to, że możemy ćwiczyć w każdym miejscu i w każdej chwili. Nie musimy przy tym kupować żadnych płyt DVD, bo wszystko mamy pod ręką, w telefonie.

Skoro wiemy już, w jaki sposób monitorować naszą dietę i aktywność fizyczną, a także gdzie szukać spersonalizowanych treningów warto wspomnieć o tym, że istnieją jeszcze dwie kategorie aplikacji, które mogą nam się przydać w procesie odchudzania. Warto poszukać aplikacji, która będzie monitorowała ilość wypijanej, przez nas, wody. Wiele osób zapomina, że jest to bardzo ważna rzecz. Dzięki aplikacji nie tylko wyliczymy nasze dzienne zapotrzebowanie na wodę, ale przede wszystkim nie zapomnimy o jej regularnym spożywaniu. Aplikacja przypomina nam co jakiś czas, że powinniśmy sięgnąć po szklankę wody, a także podaje informacje ile jeszcze powinniśmy jej wypić, by osiągnąć niezbędne minimum. Warto też poszukać aplikacji z przepisami. Nie każdy z nas jest przecież wirtuozem w kuchni. Znajdźmy więc aplikację, która będzie dla nas inspiracją do tworzenia smacznych i zdrowych posiłków. Przyda się każdemu, w dni, kiedy totalnie nie mamy pomysłu na to, co ugotować. Uchroni nas to przed zamówieniem czegoś niezdrowego do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here