Zadbaj o swój ekspres do kawy

Ekspresy do kawy coraz częściej goszczą w naszych domach. W ostatnich latach popularność tych urządzeń rośnie. Dzięki nowoczesnym ekspresom możemy delektować się najlepszą kawą we własnych domach. Sprzęt ten jest też nieodłącznym elementem niemal każdej strefy socjalnej w firmach. Ich popularność nie bierze się znikąd. Są to proste w obsłudze urządzenia, które pozwalają cieszyć się kawą w ulubionej wersji. Aby móc jak najdłużej korzystać z dobrodziejstw ekspresu, należy o niego odpowiednio zadbać.

Ekspres bezawaryjny

Każde urządzenie, nawet tak nieskomplikowane jak ekspres do kawy, wymaga racjonalnego traktowania, aby mogło służyć przez wiele lat i aby jego stan nie uległ radykalnemu pogorszeniu.

Ekspresy zazwyczaj nie sprawiają wielu problemów, jednak może być to zwodnicze, o czym nie warto się przekonywać, gdy chcemy napić się ulubionej kawy, jednak urządzenie nagle odmówi nam posłuszeństwa. Co zrobić, żeby do takiej sytuacji nie doszło?

Po pierwsze, należy zadbać o jakość wody. Ekspres, podobnie jak czajnik, jest urządzeniem, które ma bezpośredni i długofalowy kontakt z wodą. Zrozumiałe jest więc, że jej jakość wpływa także na to, jak działa taki sprzęt. 

Twarda woda z dużą ilością wapnia prędzej czy później spowoduje osadzanie się kamienia w ekspresie, co będzie sukcesywnie redukowało jego użyteczność. Może też doprowadzić do awarii i  mniejszej żywotności maszyny.

Dlatego jeśli często korzystamy z ekspresu i dysponujemy twardą wodą, w pierwszej kolejności musimy się zaopatrzyć w dobrej jakości filtr do ekspresu. 

Filtry tak popularnych marek jak Bosch / Siemens są nie tylko efektywne, ale również bezpieczne (pozbawione BPA), a swoim działaniem likwidują osady i inne zanieczyszczenia obecne w wodzie (w tym chlor, który znacząco wpływa na walory smakowe i aromatyczne kawy) oraz zapobiegają powstawaniu nowych.

Akcesoria do ekspresów

Efektywnie przefiltrowana i czysta woda ma największe znaczenie dla sprawnego i bezawaryjnego funkcjonowania ekspresu do kawy. Ale to nie wszystko – od czasu do czasu konieczne jest również wykonanie podstawowych czynności konserwacyjnych, do czego potrzebne są różnego rodzaju produkty, takie jak tabletki czyszczące i odkamieniacze.

Dopiero tak przygotowany ekspres może efektywnie pracować. A pracę tę mogą usprawnić akcesoria, takie jak dysze pary do spieniania mleka, miarki do kawy, pojemniki na fusy czy tak istotne elementy jak dzbanki do ekspresu. Warto zwrócić uwagę na to, aby akcesoria do ekspresów były jak najwyższej jakości. Wtedy mogą one znacząco zwiększyć efektywność pracy tego urządzenia. Jakość to nie tylko technika wykonania akcesoriów, ale również materiał, z których je wyprodukowano. 

Najlepsze akcesoria do ekspresów oferuje specjalistyczny sklep internetowy Aquamelior, który proponuje m.in. filtry do ekspresów, preparaty czyszczące i konserwujące, a także akcesoria do ekspresów, w tym designerskie, wykonane ze szkła dzbanki do ekspresów uznanej marki Bosch / Siemens, w różnych wersjach kolorystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here