Na co zwrócić uwagę, udając się do gabinetu kosmetycznego?

0
1339

Zabiegi kosmetyczne to już dla nas codzienność. Jeszcze do niedawna nasze mamy i biabcie same dbały o swoją urodę, my jednak mamy tę możliwość skorzystania z zabiegów, które wykonują na nas profesjonalistki. Chodzimy do nich w celu regulacji brwi, stylizacji paznokci, zabiegów upiększających na twarz, a nawet tych poprawiających urodę. Warto zatem wiedzieć, jakie obecnie panują standardy w salonach urody, by uznać dane miejsce za te ulubione.  

Czystość przede wszystkim 

U kosmetyczki bardzo często mamy do czynienia z przerwaniem ciągłości skóry i nie chodzi nam tutaj wyłącznie o zabiegi z użyciem igły, ale także o inne, zwyczajne, codzienne zabiegi. Podczas piłowania paznokci u rąk czy stóp, a także wyrywania włosków wokół brwi może dojść do powstawania miniranek, dlatego też w salonie urody dezynfekcja wszelkich narzędzi kosmetycznych jest podstawą. Każdy z nas ma w sobie inne bakterie, choroby, zarazki, dlatego też szczególnie w takich miejscach ważna jest higiena i czystość, by nie narazić nikogo na bezpieczeństwo i samemu się na nie nastawiać. W pomieszczeniach powinna być zachowana czystość, wszelkie narzędzie powinny być wysterylizowane i zamknięte w specjalnych foliach, a jeśli jest to możliwe, powinny być także jednorazowe. Tak często jest w przypadku pilników do paznokci i tarek do stóp, zazwyczaj po wykonaniu usługi używane narzędzie przekazywane jest klientce, by mogła z niego skorzystać także w domu. Jeśli jest ono wyłącznie przeznaczone dla niej, nie ma obawy o jakiekolwiek niebezpieczeństwo, a dając je klientce, nie wyrzucając, dbamy także o środowisko. 

Miła obsługa i coś do picia 

Ważne jest także czekanie na naszą kolej, nie zawsze możemy być punktualnie i lepiej jest być za wcześnie niż za późno (potem grafik naszej kosmetyczki jest zaburzony, a inne klientki muszą czekać na swoją kolej). Dlatego też poczekalnia w profesjonalnym salonie urody powinna być wygodna i umilać nam czas oczekiwania. Na stole powinna czekać na nas woda z owocami, świeża prasa, coś słodkiego. Jest to obecnie standard, by pytać klientkę o coś ciepłego do picia, mając w swoich zasobach dobrej jakości herbaty oraz kawę z ekspresu.  

Efektywność i trwałość wykonanej usługi

Dobrze zapamiętany salon to także taki, który dba nie tylko o oprawę poza kosmetyczną, ale także o to, by zaoszczędzić cenny czas klientki, przy jednocześnie dobrze wykonanej usłudze. Żyjemy w czasach pośpiechu i choć wizyta w salonie urody powinna być dla nas ucieczką od rzeczywistości i relaksem, to nie powinna ona trwać zbyt długo i być powtarzana zbyt często. Klientki nie mają czasu, by przebywać pół dnia w salonie na stylizacji paznokci, by potem powtarzać to, co dwa tygodnie. Dlatego też modnymi stają się obecnie kursy dotyczące tempa pracy stylistki, a także tego, jak sprawić, by stylizacja była trwała i nie wymagała częstej wizyty. Dzięki temu kosmetyczka może przyjąć więcej klientek w miesiącu, a za trwalszą usługę żądać wyższą cenę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here