Mudra na odchudzanie

Zazwyczaj na krótką chwilę przed rozpoczęciem się sezonu letniego orientujemy się w tym, że nasza sylwetka już od dawien dawna nie prezentuje się najlepiej. Zimą specjalnie się tym wszystkim nie przejmujemy. Ukrywamy swoje zbędne kilogramy, wałeczki tłuszczu i boczki pod grubymi warstwami ubrań – dużymi swetrami, bluzami, płaszczami i puchatymi kurtkami. Nikt nie widzi, czy akurat przypadkiem nie przytyliśmy, dlatego kompletnie nie martwimy się o swoją sylwetkę, obiecując sobie, że już na wiosnę zaczniemy się odchudzać. Jakoś o tym jednak zapominamy, gdy nagle temperatura powietrza zaczyna się podwyższać, dzień staje się coraz dłuższy, a my musimy ostatecznie odsłonić przed wszystkimi naszą nową figurę, która nijak ma się do tego, jak wyglądaliśmy zazwyczaj. Chcemy schudnąć jak najszybciej, bo nie zostało nam na to wiele czasu. Liczymy na błyskawiczną utratę wszystkich nadprogramowych kilogramów, dlatego zaczynamy sięgać po suplementy na odchudzanie, wierząc głęboko w to, że to dzięki nim nasza sylwetka ponownie zacznie wyglądać świetnie. Teoretycznie moglibyśmy po prostu zacząć zdrowo się odżywiać i ćwiczyć, ale dobrze wiemy o tym, jak trudno jest wytrwać w takich postanowieniach. Racjonalna dieta i aktywność fizyczna przynoszą dobre, ale wolne efekty, przez co musimy na nie czekać nawet długimi tygodniami, podczas gdy termin naszych wakacji coraz bardziej się zbliża. Czy zatem sięgnięcie po suplementy odchudzające będzie w takich przypadkach dobrym wyjściem z trudnej sytuacji? Czy dzięki nim rzeczywiście nasza waga zacznie szybciej spadać, a my w ekspresowym tempie przygotujemy się do letniego sezonu, by bez żadnych kompleksów pokazać się w bikini na plaży?

To, co może nas zniechęcić do stosowania suplementów diety, to krążące o nich negatywne opinie. Wiele osób uważa je bowiem za środki nieodpowiednie dla ludzkiego organizmu. Sami też obawiamy się, że będą one dla nas niebezpieczne – w jakiś sposób nam zaszkodzą i choć przyspieszą proces zrzucania zbędnej wagi, to jednocześnie pogorszą pracę pewnych naszych organów lub narządów. A jak to wygląda w praktyce? Otóż bezpieczeństwo suplementów diety zależy od ich konkretnego rodzaju. W zależności od tego, co się w nich znajdzie, mogą one nam albo pomóc, albo zaszkodzić. Instytucje zajmujące się sprawdzaniem jakości żywności zawsze rzetelnie badają jednak wszystkie odchudzające preparaty, zanim dopuszczą je do sprzedaży i pozwolą na wprowadzenie ich na rynek. Jeżeli wszystkie substancje wchodzące w skład preparatu zostaną uznane za legalne, preparat zostaje zatwierdzony i nam samym wolno jest go bez żadnych konsekwencji przyjmować. Musimy jednak uważać na to, by przez przypadek nie sięgnąć po niebezpieczne suplementy na odchudzanie. Wiele z nich sprzedawanych jest bowiem na tzw. „czarnym rynku”. Ich producenci obiecują nam, że dzięki nim będziemy bez trudu tracić na wadze, jednakże nie wspominają o czyhających na nas skutkach ubocznych. A tych zwykle jest całe mnóstwo, ale producenci nie chcą nas o nich informować. Im zależy jedynie na naszych pieniądzach i na tym, by uzależnić nas od konkretnych produktów.

Nawet jeśli znajdziemy w pełni bezpieczne i legalne suplementy na odchudzanie, ich spożycie nigdy nie zapewni nam nagłej i efektywnej utraty kilogramów. Niemalże zawsze na opakowaniach i ulotkach takich produktów znajdziemy informacje o tym, że mogą one być jedynie uzupełnieniem dobrze zbilansowanej diety. Nie jesteśmy w stanie zastąpić sobie nimi wartościowych produktów spożywczych. Jeżeli cały czas będziemy odżywiać się tak jak dawniej, a jedyną zmianą w naszym stylu żywienia okaże się zastosowanie suplementów diety, efekty mogą wcale nie przyjść. Nasza waga nie będzie się w ogóle zmieniać, a może nawet wzrosnąć. Jeżeli właśnie tak zamierzamy postępować, kupowanie suplementów diety, chociażby tych najlepszych i bezpiecznych, kompletnie nic nam nie da, a jedynie spowoduje utratę naszych pieniędzy. Zawsze łączmy je zatem z odpowiednim trybem żywienia. Najpierw tak naprawdę powinniśmy zmienić całą swoją dietę, potem włączyć do swojej codzienności jakąś aktywność fizyczną, a dopiero potem zainteresować się suplementami diety. Mogą być one jedynie naszym dodatkiem. Nie traktujmy ich tak, jak gdyby miały one jakąś niesamowitą moc działania.

Odchudzanie jest możliwe tylko wtedy, gdy stosujemy odpowiednią dietę. Nie musimy jednak przechodzić na żadne specjalistyczne systemy żywienia. Po prostu zrezygnujmy z niezdrowych pokarmów na rzecz tych niskokalorycznych i dietetycznych. Najpierw postarajmy się pokonać swoje uzależnienie od słodyczy. Nie są nam one do niczego potrzebne, a im więcej ich jemy, tym większą mamy na nie ochotę. Zastąpmy też „białe” produkty (pszenne makarony i pieczywo) artykułami pełnoziarnistymi, czyli brązowym ryżem, kaszami oraz żytnimi makaronami. Oprócz tego dbajmy o odpowiedni poziom aktywności fizycznej i gdy tylko znajdziemy wolną chwilę w ciągu dnia, trochę się poruszajmy. Nawet się nie zorientujemy, jak nasze zbędne kilogramy same zaczną spadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here