Utrata wagi po ciąży

Zdrowy sposób na odchudzanie po ciąży. Dziewięciomiesięczna ciąża zmienia twoje ciało i dla wielu odchudzanie wymaga czasu. Większość kobiet ma kilka dodatkowych kilogramów po porodzie i powinny je mieć. Jest to rodzaj przemysłu obiegowego, zważywszy, że ciało musi mieć z czego czerpać, gdy produkuje mleko w piersiach.

Unikaj szybkiej utraty wagi po porodzie. Super szybkie odchudzanie gwiazd zaraz po urodzeniu niekoniecznie jest przykładem do naśladowania. Nikt nie powinien odchudzać się tak jak supermodelka, która powróciła do swojej pierwotnej wagi po czterech tygodniach. Niebezpieczeństwo polega na tym, że takie szybkie odchudzanie wykracza poza produkcję mleka matki.

Nawet jeśli chcesz zmniejszyć wagę, najważniejsze jest, aby twoje dziecko miało wystarczająco dużo energii i składników odżywczych, aby rosnąć i się rozwijać. Są przypadki, w których matka bardzo gorliwie trenowała, a noworodek nie uzyskał zadowalającego przyrostu masy ciała.

Innym powodem, dlaczego nie powinno się zbyt szybko schudnąć, gdy karmisz piersią, jest to, że toksyny są przechowywane w tkankach tłuszczowych.

Kiedy schudniemy i stracimy tkankę tłuszczową, toksyny zostaną uwolnione do krwiobiegu. Jest ryzyko, że zostaną one wchłonięte do mleka matki. Im szybciej schudniesz, tym więcej zanieczyszczeń jest uwalnianych. Kiedy dziecko wypije to mleko, razem z nim wchłonie także toksyny.

Szybkie odchudzanie jest czym bardziej przerażające, im mniejsze jest dziecko. Dlatego zaleca się umiarkowaną redukcję wagi tak długo, jak karmisz piersią. Ciężka dieta i karmienie piersią po prostu do siebie nie pasują.

Karmienie piersią zwiększa zapotrzebowanie na energię.
Chcesz aktywnie trenować, żeby pozbyć się dodatkowych kilogramów, iść na zajęcia lub przejść na dietę, może warto poczekać, aż dziecko zacznie spożywać pokarmy stałe, a twoje mleko nie będzie jedyną częścią diety twojego dziecka.

Kobiety, które mają nadwagę, zanim zajdą w ciążę, mogą użyć okresu poporodowego, aby udać się do dietetyka, który pomoże ułożyć zdrową dietę i schudnąć.

Karmienie piersią zapewnia zwiększone zapotrzebowanie na energię, a kobieta karmiąca piersią potrzebuje około 500 kalorii do produkcji mleka na dzień. Przeciętna kobieta, średnio aktywna, w zasadzie ma zapotrzebowanie na energię ponad 2000 kalorii dziennie. Oznacza to, że kobiety karmiące piersią powinny po części jeść więcej, ale nie za dużo. Ich rezerwy tłuszczu też powinny się powoli zmniejszać.

Zmniejszenie masy ciała może potrwać rok. Według dietetyka jest to bardzo indywidualne, kiedy ciało wraca do swojej dawnej formy. Niektóre kobiety wciskają się w dżinsy, w których chodziły przed ciążą, już po kilku miesiącach. Inne wracają do normalnej wagi dopiero po roku, a u niektórych osób zgubienie dodatkowych kilogramów trwa jeszcze dłużej.

Zastosuj zdrowe nawyki. Najlepszym rozwiązaniem dla utraty dodatkowej masy jest regularne spożywanie posiłków, zdrowe odżywianie, chodzenie na spacery i trochę więcej ruchu. Wiele kobiet odczuwa głód po porodzie i chce czegoś słodkiego. Najlepszą metodą unikania słodyczy są regularne posiłki.

Może być trudno to osiągnąć przy opiece nad małym dzieckiem, ponieważ wtedy nie ma się określonego rytmu dnia. Wtedy szybko zapominasz o własnych posiłkach i jesteś zbyt głodna, więc kończysz, jedząc za dużo.

Niemniej jednak staraj się jeść 4-5 posiłków każdego dnia i pić dużo wody, unikając dużych ekscesów.

Okres poporodowy może być odpowiednim czasem do wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych w rodzinie. Wykorzystaj część swojego urlopu macierzyńskiego, aby włączyć w życie dobre, zdrowe nawyki żywieniowe. Jesteś w domu i masz więcej czasu na zaplanowanie obiadu niż wtedy, gdy jesteś w pracy na pełnym etacie. To może być dobry czas na skończenie ze słonymi przekąskami i napojami gazowanymi. Podjadanie ciastek wieczorami też należy jak najszybciej skończyć. Zamiast tego napij się szklanki wody. Nie kupuj żadnych przekąsek i ciastek. Jeśli nie będziesz miała ich w domu, to nie będą cię kusić.

To w czasie urlopu macierzyńskiego masz czas, żeby powrócić do formy. Kiedy wracasz do pracy, codzienne życie stanie się coraz cięższe, a potem bardziej wymagające jest rozpoczęcie zmiany stylu życia.

Utrata masy ciała po urodzeniu. Niektóre kobiety mogą mieć przeciwny problem i doświadczać, że ciało staje się zbyt wiotkie i chude podczas karmienia piersią.

Jesteś chuda i męczysz się, żeby jeść wystarczająco dużo, jedz częściej. Wprowadź dobry rytm posiłków. Rozwiązaniem nigdy nie jest wtłaczanie w siebie ciast i czekolady, nawet jeśli jesteś bardzo chuda. Zjedz coś zdrowego, bogatego w składniki odżywcze.

Używaj orzechów jako przekąsek, a w sałatce podawaj awokado i orzeszki piniowe. Dzięki nim zyskasz więcej energii. Zjedz kromkę chleba z margaryną i makrelą w sosie pomidorowym. Pamiętaj, że potrzebujesz żywności, która zapewnia dużo energii, a także składników odżywczych.

Najważniejsze w odchudzaniu po ciąży to racjonalne i rozsądne podejście do tematu. Wizyta u dietetyka może być do tego najlepszym początkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here