Chcesz szybko i skutecznie schudnąć? Jedz zupy!

Jedzenie zup od jakiegoś czasu staje się prawdziwym hitem wśród dietetyków. Doradza się, aby zamiast katorżniczych diet ograniczających kalorie oraz zamiast diet detoksykacyjnych wprowadzić do swojego menu jak najwięcej zup. Jak zupy pomagają na odchudzanie? Postaramy się poniżej odpowiedzieć na to pytanie!

Dlaczego zupy na odchudzanie?
Dlaczego zupy pomagają w odchudzaniu? Przede wszystkim są to potrawy sycące, dostarczają nam wystarczającą ilość składników odżywczych, a jednocześnie są bardzo lekkostrawne i niskokaloryczne. Dieta oparta na częstym jedzeniu zup jest wyjątkowo wygodna i komfortowa – nie trzeba się głodzić, można jeść smacznie i nie trzeba szczególnie uważać na kaloryczność. Zupa na mięsie, z dużą ilością tłuszczu nie jest wcale szkodliwa dla osób, które chcą szybko schudnąć. Zdecydowanie bardziej szkodliwe jest katowanie się sałatkami i minimalnymi ilościami mięsa, aby później z powodu chwilowej słabości zjeść wysokokaloryczny batonik z czekolady. Jedzenie zup powoduje, że jesteśmy rozgrzani zimą, a to w naszym klimacie jest szczególnie istotne.
Zjadanie regularnie dużej ilości zup świetnie też nawadnia. Warto jednak, oprócz jedzenia zup oczywiście nawadniać nasz organizm w czasie stosowania diety zwykłą wodą. Dodatkowym źródłem wody oczywiście są soki, herbaty i kawy, jednak z tymi ostatnimi należy uważać. Wiele z nich wysusza, a jeśli mają dodatkowo cukier, to spowalniają proces odchudzania.
Ponadto, warto pamiętać, że regularne jedzenie zup jest zdecydowanie tańsze niż uprawianie diety polegającej na spożywaniu jedynie superfood.

Jedzenie zup aby schudnąć – nie rób tego zbyt szybko!
Co jakiś czas świat obiegają doniesienia celebrytek, które zaskoczyły wszystkich i na zupach schudły nawet 10 kilogramów w ciągu 10 dni. Nie jest to w żadnym wypadku tempo odchudzania sprzyjające zdrowiu. Aby zdrowo chudnąć, należy jeść zupy, ale również owoce, warzywa i inne produkty, ale w mniejszych ilościach. Dieta zupna polega na tym, że to właśnie zupy zastępują wysokokaloryczne potrawy i zabijają głód, ale nie mogą być podstawą pożywienia! Pamiętajmy – jeśli ubytek wagi jest zbyt szybki, wówczas będziemy zmagać się z konsekwencjami obniżenia tempa metabolizmu. A to powoduje negatywne konsekwencje nie tylko dla urody (czyli nie tylko tyje się później szybciej), ale też może rozstroić cały nasz układ hormonalny.

Jak przejść na dietę zupową?
Przede wszystkim, trzeba wprowadzać zupy stopniowo – nie można nagle zrezygnować ze wszystkich swoich zwyczajów żywieniowych i zacząć jeść tylko zupy. Wskazuje się, że docelowo będziemy jedli na tej diecie pięć porcji zup dziennie, w regularnych odstępach czasu. Należy jednak przechodzić stopniowo do tego pułapu. Na początku, można spróbować zastąpić sobie zjadanie kolacji właśnie zupą. Jeśli wcześniej był to słodycze, kanapki i jeszcze do tego przekąski typu paluszki, to teraz przestanym zajadać to wszystko i jedzmy właśnie talerz zupy.
Z czasem warto zacząć zjadać zupę również na śniadanie. Następnie, przechodzimy do zastępowania sobie posiłku następującym po obiedzie właśnie zupą.

W jednym z ostatnich etapów przechodzenia na tę dietę jest jedzenie zup przez cały dzień, poza głównym obiadem. Oznacza to, że na ostatnich etapach przerzucania się na zupy jemy tylko normalny obiad, a na śniadanie, lunch, podwieczorek i kolacje talerz zupy. Na ostatnim etapie można spróbować zjadać tylko i wyłącznie zupy. Na ostatnim etapie jednak należy bacznie przyglądać się temu, co jest w tych zupach. Jedne powinny być bardziej węglowodanowe, inne bardziej białkowe. Ostatni etap wymaga dużej zaangażowania, dlatego warto tutaj oddać sprawy w ręce profesjonalnego dietetyka, który ułoży nam jadłospis polegający na jedzeniu tylko i wyłącznie zup.

Zupy na odchudzanie – efekty
Efekty jedzenia zup na odchudzanie pojawiają się bardzo szybko. Już po kilku dniach możemy poczuć lekkość. Organizm nie musi trawić ciężkich potraw, zwiększa się śluz w jelitach. Przez to polepsza się nie tylko nasze samopoczucie, ale mamy też więcej energii i zwiększa się nasza wydolność umysłowa. Jeśli od razu przejdziemy na jedzenie samych zup, to spadek wagi w postaci 3-5 kilogramów w czasie jednego tygodnia jest niemal gwarantowany. Jeśli mamy dużą nadwagę, wówczas spadek może być oczywiście zdecydowanie większy. Dieta oparta na zupach ma silną moc detoksykacyjną, przez co oczywiście odtruwamy organizm. Pozbywamy się zbędnych toksyn, poprawiamy jakość filtrowania płynów w nerkach. Dieta oparta na zupach pozwala też pozbyć się w szybkim tempie pomarańczowej skorki, czyli inaczej mówiąc cellulitisu.

Wady diety opartej na jedzeniu zup
Przede wszystkim znacznie zmniejsz asie nam metabolizm, co zdecydowanie zagraża pojawieniem się efektu jojo po zakończeniu etapu redukcji wagi. Dlatego z diety soup powinno się wychodzić bardzo stopniowo. Konieczne jest też sprawdzanie, czy zupy mają odpowiednią ilość białka. Jest to dieta nie tylko dla mięsożerców – ilość białka w zupach dla wegetarian może pochodzić od nasion. Zagrożeniem przy stosowaniu diety zupowej jest oczywiście też monotonia. Spożywanie zup przez cały dzień jest być może wygodne dla osób, które dużo pracują i nie mają czasu ani na gotowanie, ani na restauracyjne rozkoszowanie się posiłkami. Jeśli jednak wychodzimy z pracy i chcemy udać się na miasto ze znajomymi czy z drugą połówką, przykro jest nie skosztować uciech, jakie przedstawia przed nami rynek gastronomiczny. Mimo wszystko jednak wierzymy, że odchudzanie zupami przynosi zdecydowanie więcej korzyści niż negatywnych konsekwencji!

Podsumowanie
Aby szybko i skutecznie schudnąć, nie należy stosować katorżniczych głodówek. Należy jeść racjonalnie, dostarczając sobie najważniejszych składników odżywczych. Odpowiednią dietę, należy także wspomóc zdrowym odżywianiem. Mamy nadzieje, że nasze wskazówki pomogą Wam szybciej schudnąć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here