sok jabłko pomarańcza

Wystarczy przejrzeć sklepowe półki, które uginają się od kolorowych etykiet napojów gazowanych, nektarów, soków butelkowanych, czy kartonowych, aby stanąć przed dylematem, po który produkt sięgnąć. Jak wybrać najlepszy sok butelkowy, który dostarczy wszystkich potrzebnych witamin i minerałów naszemu organizmowi?

Po jakie soki warto sięgnąć?

Soki są bogatym źródłem zarówno witamin, składników mineralnych jak i błonnika. Wybierając sok, należy kierować się wieloma czynnikami. Warto wybierać w pełni naturalne, mętne soki, które są pozbawione konserwantów i sztucznych barwników. Sok jabłko pomarańcza może być świetnym sposobem na dostarczenie dziennej dawki witamin i składników mineralnych, których przyswajanie odbywa się już w jamie ustnej. Picie soków warzywnych jest świetnym rozwiązaniem, aby uzupełnić zapotrzebowanie na magnez i potas w diecie.

Zanim wybierzesz sok – sprawdź etykietę!

Wybieraj produkty świadomie. Pamiętaj, że oferta jest bardzo szeroka i zanim wybierzesz produkt, zwróć uwagę, czy masz do czynienia z sokiem, napojem, czy nektarem. Warto pamiętać, że soki produkuje się wyłącznie z warzyw i owoców. Soki powinny być pozbawione chemicznych substancji, które poprawiają zapach, kolor i jego smak. Natomiast w przypadku nektarów sytuacja wygląda inaczej. Nektary i napoje zawierają dużą ilość dodatkowego cukru.

Najczęściej sok uzyskuje się z wyciskanych owoców lub z zagęszczonego soku owocowego, poprzez dolanie wody, która później odparowuje. Takie soki mogą być dodatkowo wzbogacone o witaminy A, C i E. Zaś nektar jest to rozcieńczonym wodą bądź powstałym z koncentratu sokiem, zawierającym cukier i kwasek cytrynowy. Aby wyprodukować nektar owocowy, wystarczy między 25-50% soku. Najczęściej do produktu producenci dosypują cukru, jest to najczęściej około 20 łyżeczek na litrze. W nektarze nie ma sztucznych barwników ani konserwantów. Natomiast w przypadku napoju, jest to jeszcze bardziej rozcieńczony wodą sok, z dużym dodatkiem cukru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here