Zdrowe – to znaczy jakie?

Odpowiednia dieta wpływa korzystnie na cały organizm, a produkty o wysokiej zawartości cennych składników odżywczych poprawiają również ogólne samopoczucie. Każdy powinien mieć jednak indywidualnie dostosowany jadłospis, gdyż nie wszystkie warzywa i owoce będą dobrze wpływać na konkretny metabolizm. Okazuje się również, że wiele promowanych BIO i EKO składników wywołuje niepożądane skutki uboczne, uszkadzając i spowalniając pracę narządów wewnętrznych. Warto zatem wiedzieć, które produkty jeść, by nie spowodować poważnych zaburzeń organizmu.

Tłuszcze

Powszechnie uważa się, że fast foody są niezdrowe, gdyż do smażenia potraw stosuje się oleje roślinne. Istnieją jednak różne odmiany tłuszczów, o czym można przeczytać na stronie internetowej https://www.herbapol.com.pl/ Okazuje się, że za wzrost stężenia cholesterolu odpowiadają nasycone kwasy, a nie estry glicerolu i lipidy. Warto zatem unikać spożywania smalcu, masła oraz czerwonego mięsa, gdyż nadmierne stężenie zawartych w nich składników może przyczynić się do rozwoju chorób układu krążenia.

Cukier

Zdrowe jedzenie nie powinno być słodkie. To mit, z którym nie zgadza się większość dietetyków. Na rynku istnieje wiele odmian cukru. Coraz częściej konsumenci sięgają po zdrowe alternatywy. Największe stężenie węglowodanów ma oczywiście cukier biały. Nie oznacza to jednak, że stosując diety, nie wolno jeść słodkich produktów. Wiele proteinowych batonów ma w swoim składzie węglowodany, jednak ich stężenie jest o wiele niższe niż w przypadku innych deserów tego typy. Zdrowym substytutem popularnego związku chemicznego z grupy ketoz jest również fruktoza. Należy jednak uważać, by nie spożywać zbyt często owoców. Fruktoza może bowiem przyczyniać się do powstania problemów z nadwagą i otyłością.

Nie ma właściwej odpowiedzi na pytanie, dotyczące wyróżników zdrowych produktów. W przypadku stosowania diet należy zachować zdrowy rozsądek. Najważniejsze jest to, by czytać informacje, zawarte na opakowaniu. Nie warto również kierować się napisami „light”, „fit”. Często okazuje, że takie produkty mają w sobie więcej szkodliwych kwasów tłuszczowych i węglowodanów. Co więcej, nawet zdrowe warzywa i owoce spożywane w nadmiernej ilości mogą nam zaszkodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here