Likwidacja przebarwień – co warto o niej wiedzieć? Sprawdzamy!

Przebarwienia występują zarówno na skórze młodej jak i tej starszej. Przybierają one rozmaite formy i rozmiary. Są tez spowodowane różnymi stanami organizmu, a także uwarunkowaniami genetycznymi. Zmiany te nie są zbyt estetyczne i wiele osób pragnie się ich pozbyć, a przynajmniej zredukować.

Geneza przebarwień

Likwidacja przebarwień to bardzo istotna sprawa. Zanim jednak kosmetyczka przystąpi do wykonywania zabiegów musi ustalić przyczynę powstawania przebarwień. Dlaczego jest to takie istotne? Dlatego, że tylko wtedy, gdy wie skąd się wzięły jest w stanie dobrać odpowiednią metodę ich zwalczania. Ustalić więc należy, czy spowodowane są one obciążeniami genetycznymi, ciążą, wahaniami hormonalnymi (łącznie z terapią hormonalną), promieniowaniem słonecznym, nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy, czy tez działaniem czynników zewnętrznych takich jak metale ciężkie. Przebarwienia skórne pojawiają się również na skutek choroby wątroby, zapalenia przydatków, czy też stosowania leków ( z substancjami fitoksycznymi lub fotoalergizującymi).

Przebarwienia– metody niwelowania

Niestety domowe metody walki z przebarwieniami nie są zbyt skuteczne. Stosowanie kremów może pomóc, jednak nie należy spodziewać się spektakularnych rezultatów. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na stosowanie kamuflażu przebarwień. Do tego stosuje się różnego rodzaju korektory, podkłady, czy tez samoopalacze popularne zazwyczaj w okresie wiosenno-letnim.

Likwidacja przebarwień – oferta zabiegów

Likwidacja przebarwień jest możliwa przy zastosowaniu zabiegów znajdujących się w ofercie salonów kosmetycznych takich jak https://salonpieknecialo.pl/. Największą popularnością cieszą się peeling chemiczny jak i mikrodermabrazja. Warto zauważyć, że to nie do końca klient decyduje o wyborze metody. Ostateczna decyzja powinna zostać podjęta po przeprowadzonej konsultacji w gabinecie. Osoba przeprowadzająca takie zabiegi musi dokonać oceny stanu skóry i wielkości zmian. Tylko wtedy może stwierdzić, który zabieg i w jakiej częstotliwości będzie najskuteczniejszy. Do takiej analizy najczęściej wykorzystywana jest lampa Wooda. Po jej przeprowadzeniu i wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań można przystąpić do wykonywania zabiegu. Na początku należy dokładnie oczyścić skórę. Kolejnym krokiem w przypadku peelingu chemicznego kosmetyczka musi przygotować mieszankę kwasów w odpowiednim stężeniu. Warto zauważyć, że musi ona wziąć pod uwagę również porę roku, ponieważ nie wszystkie kwasy można stosować całym rokiem. Największe znaczenie ma tutaj intensywność promieniowania słonecznego. Peeling ma za zadanie złuszczyć naskórek, wyrównać koloryt, a także ustabilizować produkcję sebum. Mikrodermabrazja z kolei polega na mechanicznym usuwaniu martwego naskórka. Efektem zabiegu jest wyrównanie kolorytu, dotlenienie skóry, a także pobudzenie produkcji kolagenu. Zabieg ten warto wykonywać w okresie jesiennym i zimowym, by nie narażać podrażnionej skóry na promieniowanie UV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here