zdrowa dieta

Chcesz zacząć się lepiej odżywiać? Wydaje Ci się to zbyt skomplikowane, czasochłonne lub po prostu drogie? Otóż nic bardziej mylnego. Żeby zdrowo jeść i dostarczać odpowiednią ilość witamin i minerałów, nie musisz suplementować drogich produktów. Zacznij jednak od niewielkich zmian lub zrób coś, co polecane jest przez większość dietetyków – skontaktuj się z profesjonalnym cateringiem dietetycznym, który pozwoli Ci pilnować swoich nawyków.

Czym powinna charakteryzować się zdrowa dieta i jak będzie ona wyglądać? Czy utrzymanie takich posiłków będzie skomplikowane? Sprawdź odpowiedzi na wszystkie pytania i przekonaj się, że nie musisz się głodzić i naprawdę możesz raz na jakiś pozwolić sobie na chwilę zapomnienia, nie tyjąc i nie czując wyrzutów sumienia. Zdrowa dieta to nie tylko produkt dla organizmu, ale również dla psychiki i samopoczucia, a jak wiadomo, reżim dietetyczny nie jest odpowiednim wyborem, który łatwo utrzymać w dzisiejszych czasach.

Czy dieta pudełkowa to dobry wybór?

Tak, zdrowa dieta pudełkowa to świetny wybór dla wszystkich osób, które nie chcą marnować czasu na gotowanie i przygotowywanie posiłków. Dzięki niej również od razu otrzymasz odpowiednie zbilansowane makro i mikroskładniki, dzięki czemu nie musisz martwić się tym, czy zjadasz odpowiednią ilość warzyw i owoców. Jeśli w dalszym ciągu nie przekonują Cię powyższe zalety, spróbuj i przekonaj się na własne oczy jakie to wygodne i przyjemne.

Ile kalorii wybrać?

To zależy, jak bardzo chcesz trzymać się diety. Jeśli zależy Ci tylko na dodatku lub posiłkach do pracy, ponieważ kolacja wciąż zarezerwowana jest dla przyjaciół lub rodziny, sięgnij po 1000 kcal. Wtedy bez wyrzutów sumienia możesz dodać jeden (lub więcej) posiłek mający od 500-1500 kcal – w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Zdrowa dieta pudełkowa może jednak być idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Wtedy jednak nie możesz pozwolić sobie na ustępstwa.

Czy mogę coś dodać od siebie?

Jeśli Twoja zdrowa dieta posiada zaledwie 1000 kalorii, prawdopodobnie będzie ona oparta na samych warzywach. Oczywiście nie jest to dobra propozycja, ponieważ zdrowa dieta ma dostarczać nie tylko minerałów i witamin, ale również odpowiednią ilość kalorii, by mieć energię na codzienne czynności. W takich sytuacjach warto obliczyć swoje indywidualne zapotrzebowanie, które pewnie będzie wynosić między 1500-2500 kcal i dodać do powyższej pozycji obiad lub kolację z bliskimi. W ten sposób nie musisz gotować wielu posiłków, a jednocześnie nie obciążysz w ten sposób relacji z bliskimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here