pajacyk czy śpiochy niemowlęce?

Pajacyki i śpiochy to pierwsze ubranka niemowlęce, które rodzice kupują jak maluch jest jeszcze w brzuchu mamy. Początkujący rodzice zazwyczaj nie znają jeszcze nazw ubranek, ani ich rodzajów. Nie wiedzą jak łączyć ze sobą poszczególne ubranka, i jak należy ubierać niemowlaka.

Czym różnią się od siebie pajacyki, od śpiochów niemowlęcych?

Pajacyk dla niemowlaka jest to ubranko jednoczęściowe, które należy zakładać na pieluszkę. W chłodniejsze dni, można go zakładać na body. W zależności od modelu, stóp dziecka w takim pajacyku mogą być zakryte lub odkryte. Klasyczna wersja zakrywa całe ciało dziecka, łącznie z rączkami i nóżkami. Pajacyki z odkrytymi nóżkami polecane są dla starszych dzieci.

Pajacyk jest uniwersalnym ubrankiem, które dziecko może nosić w ciągu dnia, jak i podczas snu w nocy. Jest rozpinany po całości, od góry do dołu, są dwa rodzaje. Jeden to pajacyk rozpinany na napy, natomiast drugi jest zapinany na zamek błyskawiczny. Dzięki temu łatwo rozebrać i ubrać dziecko. Najlepiej wybierać ubranka, które są wykonane z czystej bawełny. Należy unikać sztucznych tkanin.

Pajacyki i śpiochy dla niemowląt

Śpiochy dla niemowląt, to z kolei ubranko które jest zakładane łącznie z body lub kaftanem. Różnią się od pajacyka. Są rozpinane na ramionach i w kroku, mimo że zakrywają prawie całe ciało malucha, nie zakrywają jego ramion i rączek. Dlatego należy założyć pod nie kaftanik lub body.

Pajacyki i śpiochy dla niemowląt – jaki rozmiar kupić?

Jest to pytanie, które zadaje sobie większość rodziców na początku. Najczęściej wybieranym rozmiarem dla niemowląt jest rozmiar 56 i 62. Jeżeli dziecko jest wcześniakiem, można wtedy wybrać rozmiar mniejszy.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup kilku sztuk ubranek w rozmiarze 56, a większą ilość ubranek w rozmiarze 62. Nawet jeżeli ubranka będą troszkę za duże, to nic nie szkodzi. Takie ubranka na pewno posłużą dłuższy okres czasu, poza tym większe ubranka zdecydowanie łatwiej założyć dziecku, jeżeli rodzice są początkujący.

Przeczytaj też: http://www.estellefashion.pl/kombinezony-niemowlece-jaki-wybrac-kombinezon-na-zime/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here