odżywki do włosów

Jednym z nich na pewno nie powinno być pytanie o to, czy w ogóle warto używać odżywki do włosów. Taki kosmetyk powinien pojawić się w łazience każdej kobiety, której zależy na uzyskaniu efektu zdrowych i zadbanych włosów. Warto traktować go jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji i dodatek do szamponu. Sprawdź, nad czym warto się zastanowić podczas zakupu odżywki.

Jaki mam rodzaj włosów?

To jest podstawowe i prawdopodobnie najważniejsze pytanie, jakie należy sobie zadać przed wybraniem jakiegokolwiek kosmetyku do pielęgnacji włosów. Panie ze skłonnością do przetłuszczania się kosmyków powinny stawiać na lżejsze i bardziej naturalne produkty, które nie obciążą włosów, nie wysuszą skóry głowy i pomogą w ograniczeniu wydzielania się sebum. Warto pamiętać, że takie osoby również potrzebują odżywki do włosów o właściwościach nawilżających.

Z kolei suche, zniszczone włosy oprócz nawilżenia wymagają często intensywnej regeneracji, którą mogą im zapewnić kosmetyki ze składnikami o silnych właściwościach odżywczych. Odżywki z olejem rycynowym mogą natomiast wspomóc porost włosów, o którym marzą panie z cienkimi kosmykami i przerzedzoną czupryną. Bez problemu można ponadto znaleźć produkty pomagające w zapanowaniu nad puszącymi się włosami.

Czego potrzebują moje włosy?

Po określeniu typu włosów warto zastanowić się, w czym może pomóc odżywka. Jeśli suche lub szybko przetłuszczające się włosy są w dobrej kondycji, to może wystarczyć kosmetyk o właściwościach nawilżających i ochronnych. Z kolei łamliwe kosmyki i rozdwojone końcówki mogą wymagać odbudowy na całej długości, do której można wykorzystać profesjonalne odżywki ze sklepu Bea Beleza przeznaczone do intensywnej regeneracji.

Zadbane włosy mogą ponadto sprawiać problemy podczas stylizacji. W takim przypadku mogą przydać się odżywki, które pomagają zapanować nad niesfornymi kosmykami. W zależności od potrzeb można wybrać produkty zapobiegające puszeniu się włosów, wygładzające czy też dodające naturalnego blasku. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza odżywki dodające objętości, której często brakuje włosom osłabionym zabiegami, złą dietą lub stresem.

Jaki sposób używania odżywki najbardziej mi odpowiada?

Na koniec nie zaszkodzi zastanowić się nad preferowanym sposobem aplikacji odżywki. Wiele pań sięga po produkty, które można użyć podczas prysznica. Takie rozwiązanie wiąże się jednak często ze stosowaniem kosmetyku zaledwie kilka razy w tygodniu, ponieważ wiele osób nie musi codziennie myć włosów lub po prostu nie ma na to nawet czasu. Ciekawą alternatywą w takim przypadku mogą być produkty bez spłukiwania.

W ofercie odżywek ze sklepu Bea Beleza takie kosmetyki zajmują bardzo ważne miejsce. Są bardzo praktyczne, ponieważ można sięgnąć po nie w dowolnej chwili. Delikatne spraye bardzo często posiadają właściwości sprzyjające stylizacji włosów. Niemałym zainteresowaniem cieszą się ponadto innowacyjne odżywki w kostce, które mogą przypaść do gustu zwłaszcza podróżniczkom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here