Żele na blizny – czym są i jak się je stosuje ?

Po operacji, oparzeniu, trądziku albo bo wypadku przy domowych czynnościach – blizny potrafią skutecznie zatruć życie. Bywają źródłem kompleksów i defektem estetycznym. Nierzadko również są źródłem przykrych i uciążliwych dolegliwości, jak swędzenie, ciągnięcie, pieczenie. Dlatego warto leczyć blizny specjalistycznymi preparatami na przykład żelem silikonowym na blizny.

Żele na blizny – czym są i jak się je stosuje

Po operacji, oparzeniu, trądziku albo bo wypadku przy domowych czynnościach – blizny potrafią skutecznie zatruć życie. Bywają źródłem kompleksów i defektem estetycznym. Nierzadko również są źródłem przykrych i uciążliwych dolegliwości, jak swędzenie, ciągnięcie, pieczenie. Dlatego warto leczyć blizny specjalistycznymi preparatami na przykład może to być żel na blizny.

Kiedy skóra zostaje uszkodzona rozpoczyna się proces gojenia i bliznowacenia, aby przywrócić skórze ciągłość. Organizm będzie dążył do tego, aby blizna w uszkodzonym miejscu jak najszybciej była równie mocna, co zdrowa skóra. Już po ok. 2 miesiącach blizna jest w 80 proc. tak wytrzymała jak skóra wokół. Proces zbliznowacenia jest indywidualną kwestią i u różnych osób zachodzi na różne sposoby. Jest wiele takich przypadków, w których gojenie jest trudne, długie i bolesne, a blizny są nieestetyczne, poprzerastane, twarde i nieelastyczne. Takie nieprzyjemne skutki może mieć również podrażnienie lub nieodpowiednia pielęgnacja gojącego się miejsca. Aby zapobiegać takim przypadkom, a także aby poprawić wszystkich blizn – zarówno świeżych jak i starych, powstał żel silikonowy na blizny.

Czym jest żel silikonowy na blizny

Żel na blizny to wyrób medyczny. Może zawierać różne substancje, ale udowodniono, że to silikon medyczny jest najskuteczniejszy w leczeniu blizn. Żel silikonowy na blizny jest biozgodny i trwały. Stosowany jest miejscowo w leczeniu wszystkich rodzajów blizn. Nie tylko poprawia ich wygląd, przyspiesza gojenie, ale również usuwa swędzenie i uczucie ciągnięcia. Likwiduje dyskomfort związany z procesem gojenia się świeżej blizny, ale także dolegliwości, które towarzyszą starym, poprzerastanym bliznom.

Jak działa żel na blizny i jak go stosować

Regularne stosowanie żelu  w połączeniu z masażem poprawia wygląd blizny, zmniejsza ją i rozjaśnia. Dodatkowo żel wspomaga leczenie blizn przerostowych i bliznowców. Zaleca się aplikację żelu poprzez wcieranie i masaż przez kilka minut dwa razy dziennie, a nawet częściej, jeśli jest taka możliwość. Minimalny czas terapii to 3 miesiące. Dla widocznych efektów ważne jest regularne stosowanie. W przypadku blizn starszych, kilkuletnich, trzeba dłużej czekać na efekty – około 6 miesięcy. Stosowanie  żelu na blizny jest bardzo komfortowe i przyjemne, żel jest bezwonny i hipoalergiczny, pozostawia uczucie nawilżenia i gładką, jedwabista skórę o matowym wykończeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here