Skuteczny lek na zaparcia u najmłodszych

Zaparcia są uciążliwą dolegliwością, która stosunkowo często występuje u najmłodszych. Do przyczyn zaburzeń wypróżniania należą: dieta uboga w błonnik pokarmowy, niektóre leki, wady rozwojowe, a nawet zaburzenia psychiatryczne. Najczęściej mają one jednak charakter czynnościowy.

Do głównych objawów zaparć zalicza się rzadsze oddawanie stolca, który przeważanie jest twardy i zbity. W części przypadków odstępy między defekacjami wynoszą ponad trzy dni. Trudności z wypróżnianiem objawiają się silnym parciem oraz bólem. Symptomom tym może towarzyszyć spadek apetytu, złe samopoczucie czy osłabienie. Dziecko często wykazuje niechęć związaną z oddaniem stolca. Dodatkowo u niektórych pacjentów pojawia się popuszczanie i brudzenie bielizny. W przypadku niemowląt uwagę zwraca nadmierny płacz, krzyk, a także napięty i wydęty brzuszek.

Postępowanie w przypadku zaparć u dzieci polega na wprowadzeniu diety bogatoresztkowej. Powinna ona zawierać owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste przy zwiększonej podaży płynów. Leczenie obejmuje także środki farmakologiczne o zróżnicowanym działaniu, które mają na celu ułatwić oddanie stolca. Pomocna może być regulacja rytmu wypróżnień, obejmująca zachęcanie dziecka do korzystania z toalety po posiłkach lub przyzwyczajanie do regularnego oddawania stolca. Przewlekłe zaparcia wymagają konsultacji lekarskiej.

Świetnym rozwiązaniem na zaparcia jest Melilax dla dzieci i niemowląt. Dzięki kompleksom miodów nektarowych i spadziowych wykazuje działanie ochronne oraz łagodzące. Wpływa na zmniejszenie stanu zapalnego błony śluzowej, która jest szczególnie wrażliwa na podrażnienia. Dodatkowo lek pobudza wypróżnianie, przynosząc ulgę pacjentowi.

Jak stosować mikrowlewki doodbtyniczne Melilax?

Aplikacja środka leczniczego jest bardzo prosta. Po usunięciu zabezpieczającej kaniuli należy rozprowadzić kilka kropli leku wokół odbytu, a następnie delikatnie wprowadzić wlewkę. Zawartość musi zostać całkowicie wyciśnięta, aby zapobiec jej zassaniu. Każda wlewka jest jednorazowa i nie może być ponownie wykorzystana. Odnosi się to również do stosowania produktu Melilax na zaparcia u niemowląt, gdzie podaje się połowę dawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here