Remedium na problem nadmiernego wypadania włosów- mikropigmentacja skóry głowy

Problem nadmiernego wypadania włosów dotyka w dużej mierze mężczyzn. Co ciekawe borykają się z nim panowie w coraz to młodszym wieku. Coraz częściej, ten problem dotyka również kobiety, dla których stanowi prawdziwe wyzwanie. Z pomocą przychodzi zabieg mikropigmentacji skóry głowy, który pomaga skutecznie zakryć ubytki, a także inne niedoskonałości.

Zabieg mikropigmentacji

Inaczej nazywany jest stymulacją mieszków włosowych. Przeznaczony jest dla wszystkich, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy borykają się z problemem utraty włosów, lub ich nadmiernego wypadania. Warto wiedzieć, że niezależnie od postępowania łysienia, mikropigmentacja skóry głowy i tak będzie skuteczna. Problemu nie stanowi naturalny kolor włosów, a także rodzaj skóry. Do przeprowadzenia zabiegu używa się barwników pochodzenia naturalnego. Za pomocą specjalistycznego urządzenia, zakończonego cienką igłą, są one wtłaczane tuż pod skórę głowy. Całość, może przypominać proces tatuowania. Jednak wprowadzone barwniki, stymulują skutecznie mieszki włosowe, pobudzając je do dalszej pracy. Podczas jednego zabiegu, można stosować różne kolory, by subtelnie tworzyć wypełnienia, w odcieniu naszych naturalnych włosów.

Efekty

Mikropigmentacja skóry głowy daje szczególnie wyraźne efekty w przypadku ukrywania łysienia. W przypadku kiedy nasze włosy utraciły swoją gęstość, da ona efekt ich zagęszczenia. Ukryjemy dzięki temu także wszystkie prześwity i jaśniejsze miejsca, gdzie rozpoczął się proces wypadania włosów. Sprawdzi się ona również w przypadku osób, u których nie zdiagnozowano problemów z nadmiernym wypadaniem, jednak chcą oni je zagęścić, by po prostu czuć się komfortowo. Mikropigmentacja skóry głowy jest również przeprowadzana w przypadku całkowitej utraty włosów, czy ich zgolenia. Wtedy uzyskujemy efekty głównie wizualne, zbliżone do zgolenia włosów na krótko.

Kiedy skorzystać z zabiegu?

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy poradzi sobie z wieloma niedoskonałościami. Szczególnie polecana jest osobom, borykającym się z problemem:

  • łysienia na czubku głowy- to najbardziej powszechny rodzaj utraty włosów. Niestety, bardzo negatywnie wpływa to na naszą samoocenę i pewność siebie. Zabieg skutecznie ukryje ten mankament.
  • łysienia na zakolach- to problem dotykający głównie mężczyzn, ale znacznie podważa ich pewność siebie. Remedium stanowi właśnie mikropigmentacja.
  • łysienie plackowate- zabieg zakryje wszystkie prześwity i jaśniejsze miejsca.
  • kamuflaż łysienia rozproszonego- ukrycie wszelkich miejsc dotkniętych utratą włosów.

Pamiętajmy, że zabieg ten jest całkowicie bezpieczny. Mimo wszystko, najlepiej zgłosić się z problemem do specjalistów, którzy ocenią postęp zmian, a także dobiorą najskuteczniejszą metodę walki z nimi.

Dowiedź się więcej na stronie https://klinikasmp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here