Zmarszczki

Często można spotkać się z opiniami, że skóra starzeje się już od 25. roku życia, choć niektóre opinie mówią, że ze spadkiem jej jędrności ma się do czynienia już po 19. roku życia, choć oczywiście nie od razu staje się to widoczne. Oczywiście jednak jest to sprawa mocno uwarunkowana indywidualnie.

Czasem już kobiety przed 30. rokiem życia mają widoczne zmarszczki, na przykład pod oczami, podczas gdy panie po 40. roku życia cieszą się całkiem gładką skórą. Jest to sprawa uwarunkowana między innymi genetycznie, ale zależna też od typu skóry (sucha starzeje się szybciej), tego, czy korzysta się z solarium bądź opala na słońcu. Niekorzystnie na skórę działa też palenie papierosów, stres i niedostateczna ilość snu.

Kluczowa jest jednak pielęgnacja, dlatego im wcześniej zacznie się używać kremu przeciwzmarszczkowego, tym lepiej. Takie preparaty bowiem znacznie lepiej radzą sobie z opóźnianiem starzenia się skóry niż z faktycznym usuwaniem zmarszczek. Po krem tego rodzaju warto sięgać już po 25. urodzinach, zaś potem trzeba stopniowo sięgać po działające intensywniej kosmetyki.

Jaki krem przeciwzmarszczkowy dla 30 latki wybrać, by dobrze zadbać o skórę?

Panie, które mają już w tym wieku na przykład zarysowujące się kurze łapki czy linie pod oczami, muszą sięgnąć po skuteczny krem przeciwzmarszczkowy, najlepiej dedykowany specjalnie dla tego przedziału wiekowego. Jednak jeśli skóra nadal jest gładka i młodzieńczo napięta, trzeba skupić się przede wszystkim na jej nawilżaniu. Stosowanie typowych kosmetyków przeciwzmarszczkowych może bowiem sprawić, że wtedy, gdy już ich działanie będzie naprawdę potrzebne, będą one działać słabiej, gdyż skóra będzie uodporniona na ich składniki. Niepolecane jest też, by sięgać po kremy przeciwzmarszczkowe dla starszych pań – z tego samego powodu. 30-latka nie powinna więc stosować na przykład kosmetyków swojej mamy.

Wybierając krem, warto wybrać osobny krem na dzień i na noc, gdyż potrzeby skóry o tych dwóch porach znacznie się różnią. Niezbędny jest też specjalny krem pod oczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here