Medycyna estetyczna

Kult młodości nie jest niczym nowym, wszak już od zarania dziejów szukano sposobów zachowania młodości na dłużej. Stosowano rozmaite zioła, smarowidła czy zażywano kąpieli dla urody. Przykładowo Kleopatra kąpała się w miodzie i pełnotłustym mleku, aby zachować jędrną i młodą skórę. Ponadto stosowała też maski ze złota, dzięki temu, mimo bardzo agresywnego, gorącego egipskiego klimatu, mogła zachować gładką skórę pozbawioną przebarwień, a legendy o jej urodzie krążą do dziś, a wszystko działo się przecież kilkadziesiąt lat p.n.e. Inna sprawa to fakt, że Kleopatra dożyła zaledwie 39 roku życia, zatem nie zdążyła się zestarzeć.  A jakie dziś mamy sposoby zatrzymania młodości na dłużej? Czy warto korzystać z nieinwazyjnych zabiegów odmładzających w klinice urody, a może wystarczą kremy? Kiedy trzeba sięgnąć po „cięższe” działa i skorzystać z chirurgii plastycznej i czy w ogóle warto? Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi.

Czy kremy mogą pomóc zachować młodość na dłużej?

Producenci prześcigają się w wymyślaniu składów kremów, które bogate są nie tylko w ujędrniający kolagen, czy prowitaminę B5, ale nierzadko także retinol oraz rzecz jasna kompleks witamin tworzących płaszcz hydrolipidowy, czyli A, C i E. Nie brakuje również zdrowych olejów jojoba, macadamia, z ogórecznika, algi morskie i wiele innych cennych dla skóry składników. Trzeba jednak pamiętać, że żaden krem stosowany powierzchniowo nie będzie działał na głębsze partie skóry, zatem nie pozbędziemy się w ten sposób zmarszczek, a jedynie częściowo zapobiegniemy pogłębianiu się tych, które już są widoczne bądź dzięki nawilżeniu zapobiegniemy pojawieniu się nowych. Choć jak wiadomo genetyki i metryki oszukać nie można i w pewnym wieku bez podawania preparatów za pomocą iniekcji do skóry właściwej nic się nie zdziała. Widoczne zmarszczki można zniwelować lub pozbyć się ich całkowicie jedynie przez stosowanie kwasu hialuronowego lub botoksu. Jednak to nie znaczy, że kremów na co dzień nie należy stosować. Nasza skóra narażona jest nieustannie na zanieczyszczenia i przesuszenie, nie tylko latem, ale również zimą, kiedy z jednej strony działa na nią zimne i mroźne powietrze, a z drugiej suche, ogrzewane powietrze w pomieszczeniach. Warto stosować zarówno te na dzień, jak i na noc i powinny zawierać przede wszystkim filtry UVA, UVB i antyoksydanty. Promienie UV wyraźnie wpływa na starzenie się skóry, dlatego trzeba ją przed nim chronić każdego dnia stosując odpowiednie kremy oraz maski, tak jak robiła to Kleopatra i to wcale nie będzie kosztować majątku, gdyż można zainwestować w maskę algową z koloidalnym złotem, która wyraźnie ujędrni skórę.

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej warto korzystać?

Niewątpliwie zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego lub botoksu może wyraźnie poprawić naszą samoocenę. Nie tylko pozbędziemy się drobnych czy większych zmarszczek, ale również poprawimy owal twarzy czy zniwelujemy nawet zmarszczki mimiczne, ale bez efektu maski. Oczywiście, aby takie zabiegi medycyny estetycznej były skuteczne, muszą być wykonane przez profesjonalistę i tu polecamy m-clinic.eu. Lekarze medycyny estetycznej wykonają zabieg profesjonalnie, wcześniej wykonując dokładny wywiad lekarski, dzięki temu ryzyko powikłań po zabiegu zostanie wyeliminowane. Poza wspomnianymi najbardziej popularnymi zabiegami pozwalającymi zatrzymać młodość na dłużej jest wiele innych, które także mogą być skuteczne, jak choćby osocze bogatopłytkowe, mikronakłuwanie Dermapen 4, czy masaż smart lifting.

Jakie są szanse, ale i zagrożenia chirurgii plastycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej są różnorodne, a przy ich wykonaniu stosuje się coraz bardziej wyspecjalizowane sprzęty, dlatego korzystanie z chirurgii plastycznej powinno być ostatecznością. Trzeba wiedzieć, że zabiegi chirurgiczne zawsze wiążą się z ryzykiem powikłań, a pacjentka długo dochodzi do siebie w czasie rekonwalescencji. Takie ingerencje wiążą się również z koniecznością pełnej narkozy, a w przypadku medycyny estetycznej stosuje się jedynie znieczulenie w postaci specjalistycznych kremów, a pacjentka niemal od razu czy po kilku dniach może wrócić do normalnej aktywności. Po liftingu zawsze pozostają też blizny, choć lekarz stara się, by były jak najmniejsze i jak najmniej widoczne.

W zdrowym ciele, zdrowy duch, czyli o znaczeniu diety i aktywności fizycznej

Jeśli chcesz zachować młodość na dłużej musisz nie tylko stawiać na odpowiednie kosmetyki czy zabiegi, ale również przede wszystkim dbać o siebie na co dzień. Podstawą jest wysypianie się, gdyż wtedy cera nie jest szara i ziemista, nie mamy też problemu z podkrążonymi oczami. Na wygląd naszej skóry wpływ ma także dieta, oczywiście odstawiamy na bok niezdrowe tłuszcze i cukier prosty, a już na pewno biały. Dbamy by nasza dieta dosłownie i w przenośni była jak najbardziej kolorowa, bo kolory to witaminy i minerały, które dla organizmu są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i zdrowego metabolizmu. Ważne jest na pewno nawadnianie, bo wiele osób pije zbyt mało. Oczywiście nie do końca prawdą jest, że trzeba pić 2 litry wody dziennie, bo czasem trzeba pić więcej, zwłaszcza gdy dużo się pocimy, a niektórym wystarczy 1,5 litra, a wiele zależy od naszego trybu życia. Sport pomaga nam się odprężyć, dbać o kondycje, a przy okazji o jędrne ciało. Jakie aktywności są najlepsze? Na pewno fitness, a także joga, ale również jogging, jazda na rowerze czy pływanie, czyli wszystkie ćwiczenia aerobowe.

Nie ma w tym nic złego, że chcemy dbać o siebie. Pozwala nam to nie tylko lepiej wyglądać, ale również lepiej się poczuć, odprężyć i choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach, dlatego zachęcamy do korzystania z zabiegów medycyny estetycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here