Jazda rowerem pomaga w odchudzaniu

Rower ma wiele różnych zastosowań, które dają wiele korzyści. Może być używany do ćwiczeń lub może być używany jako środek transportu. Dla niektórych jazda na rowerze oznacza spokojne niedzielne wycieczki, podczas gdy dla innych oznacza długie trasy treningowe, a dla wielu osób to także sposób na zgubienie niechcianych kilogramów.

Jazda na rowerze a odchudzanie. Jazda na rowerze to doskonały wybór dla tych, którzy chcą schudnąć. Korzyści płynące z używania roweru do ćwiczeń są liczne. Ogólny przyrost zdrowia jest bardzo dobry.

Odchudzanie bez aktywności fizycznej prowadzi do istotnie zmniejszonej masy mięśniowej, której niewielu ludzi pragnie. Połączenie treningu siły i wytrzymałości nie tylko pomoże ci schudnąć, jak również zapewni ogólny wzrost zdrowia. Jazda na rowerze to forma ćwiczeń, w których można jednocześnie osiągnąć trening siłowy i wytrzymałościowy.

Jazda na rowerze w zróżnicowanym i pagórkowatym terenie zapewni dobre treningi mięśniowe. Każdy, kto poczuł, jak płonie w mięśniach podczas jazdy na rowerze na pagórkowatym terenie, rozumie, że jest to efektywne ćwiczenie mięśni. Jednak cała jazda na rowerze zapewni zarówno trening mięśni, jak i wytrzymałość. Ilość uzyskanego efektu zależy od długości i intensywności treningu na rowerze.

Rower może być używany z różną intensywnością. Pamiętaj, że intensywność nie jest mierzona prędkością, stosunkiem lub długością. Intensywność mówi o tym, jak bardzo obciążasz swoje ciało podczas jazdy na rowerze. Dlatego ważne jest, aby dostosować poziom swojej formy fizycznej.

Niska intensywność oznacza, że ​​nie przemęczasz się podczas jazdy na rowerze. Powinieneś być w stanie rozmawiać stosunkowo bez wysiłku i powinno to być łatwe. Osoby w złej formie zauważą wyraźną poprawę aktywności na tym poziomie. Jazda na rowerze o tej intensywności doprowadzi do zmniejszenia masy ciała, szczególnie jeśli sesje trwają dłużej niż 45 minut.

Wysoka intensywność oznacza jazdę na rowerze na poziomie, na którym potrzebujesz więcej tlenu, niż twoje ciało się o to troszczy, aby powstał kwas mlekowy. Ćwiczenia z tak dużym obciążeniem są zalecane przede wszystkim dla bardzo dobrze wyszkolonych osób. Jeśli jesteś regularnym ćwiczącym, możesz zwiększyć swoją kondycję poprzez trening interwałowy, w którym jesteś na tym poziomie. Pamiętaj, aby decydować się na względnie krótkie interwały i nie robić tego zbyt często.

Jeśli chodzi o utratę wagi, trening siłowy utrzyma masę mięśniową i zwiększy spalanie tłuszczu, podczas gdy trening wytrzymałościowy przede wszystkim zwiększy spalanie tłuszczu.

Istnieje wiele innych przydatnych wskazówek na temat odchudzania podczas treningu na rowerze. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać. Przede wszystkim należy pamiętać, że jazda na rowerze o niskiej do umiarkowanej energii początkowo najlepiej nadaje się do redukcji masy ciała. Następnie spalanie tłuszczu będzie stosunkowo wysokie i będziesz mógł kontynuować jazdę na tym poziomie przez chwilę, zanim się wyczerpiesz. Treningi trwające około godziny są dobrym punktem wyjścia do odchudzania. Chociaż zaleca się trening o względnie niskiej intensywności, jazda na dużej intensywności również pomoże schudnąć. Zaletą tego rodzaju treningu rowerowego jest to, że zużywasz bardzo dużo kalorii.

Bądź świadomy, ile kalorii twój organizm otrzymuje podczas jazdy i po niej. Naturalne jest, że organizm potrzebuje podaży energii w związku z takimi ćwiczeniami. Jednak, aby schudnąć, musisz zapewnić sobie mniej kalorii, niż zużyłeś. Jazda na rowerze nie pomoże, jeśli będziesz spożywać kaloryczne napoje w jej trakcie, a następnie po treningu zjesz duży posiłek. Dieta nie jest tu brana pod uwagę, ale pod względem utraty wagi należy zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z napojów dla sportowców. Wiele z nich zawiera dużo kalorii.

Na koniec otrzymasz obraz, który pomoże ci zrozumieć różnice pomiędzy spalaniem kalorii podczas jazdy na rowerze.
Dowiesz się również, ile kalorii spalasz podczas jazdy na rowerze o różnych intensywnościach. Liczby różnią się nieznacznie w zależności od osoby, ale dają dobry wskaźnik wpływu jazdy na rowerze.

Przegląd pokazuje zużycie na godzinę jazdy rowerem dla osoby o wadze prawie 70 kg.
Spokojna jazda na rowerze 0 do 15 km na godzinę = 272 kcal.
Łatwa jazda na rowerze 15 do 19 km na godzinę = 408 kcal.
Umiarkowana jazda na rowerze 19 do 23 km na godzinę = 544 kcal.
Energetyczna jazda na rowerze 23 do 26 km na godzinę = 680 kcal.
Szybka/ciężka jazda na rowerze 26 do 30 km na godzinę = 816 kcal.
Ekstremalna jazda na rowerze ponad 30 km na godzinę = ponad 1000 kcal.

Dla niektórych może wyglądać, że różnice tutaj są niewielkie, ale pomyśl o tym, jak ciało czuje się podczas jazdy na rowerze. W przypadku jazdy na rowerze na stosunkowo trudnym poziomie (energiczna jazda na rowerze), zwiększenie średniej prędkości o kilka kilometrów na godzinę będzie wymagało wiele. Wskazana prędkość jest orientacyjna. Fizyczna forma osoby, teren, na którym jedziesz, używany rower, jak również pogoda i wiatr wpływają na prędkość jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here