Piramida żywienia i podstawy zdrowej diety odchudzającej

W chwili obecnej zdecydowana większość osób, przykłada sporą wagę do wyglądu zewnętrznego zarówno swojego, jak i innych.
Podążając za modą nie trudno zorientować się, jakie trendy panują w ostatnich kanonach urody i jak trzeba się prezentować, aby być odbieranym jako atrakcyjna i pewna siebie osoba.
Wiemy to nie od dziś, że szczupłej osobie jest o wieje łatwiej w codziennym życiu, badania donoszą że pracodawcy chętniej zatrudniają osoby szczupłe, są one odbierane jako bardziej kompetentne i godne zaufania aniżeli te z lekką choćby nadwagą.
Nie jest tajemnicą również to, że często o tym jak jesteśmy odbierani decyduje właśnie owo pierwsze wrażenie, o ile defekty urody jesteśmy w stanie ukryć odpowiednim makijażem, o tyle z nadprogramowymi kilogramami nie pójdzie już nam tak łatwo.
Spora ilość osób, zaczynających swoją przygodę z utratą kilogramów zadaje sobie pytanie jak zacząć odchudzanie, aby osiągnąć pozytywne efekty, oraz uniknąć efektu jo-jo?
Jeśli zamierzamy walczyć o idealną wagę, zadajmy sobie pytanie co zadziało się w naszym życiu, że nasza waga idealna nie jest.
Czy jesteśmy całkowicie zdrowi, czy może jednak przez chorobę przybraliśmy na wadze?
Nawet jeśli w naszym odczuciu, czujemy się dobrze i nic nam nie dolega, warto przed rozpoczęciem świadomego a przede wszystkim skutecznego odchudzania, wybrać się do laboratorium na podstawowe badania krwi, oraz moczu.
Wyniki pozwolą nam określić w jakim stanie jest nasz organizm, i na jaką dietę możemy sobie pozwolić.
Jeśli chorujemy przewlekle zanim zaczniemy odchudzanie, omówmy tę kwestię z lekarzem prowadzącym.
Jeśli od strony zdrowotnej nic nie stoi na przeszkodzie aby zacząć proces odchudzania, zabierzmy się za to najlepiej od razu.
Nie czekajmy do poniedziałku, czy do pierwszego dnia nowego miesiąca, tylko zabierzmy się od razu do pracy.
Chcąc zawalczyć o sylwetkę idealną, nie unikniemy momentu w którym przyjdzie nam stanąć na wadze i stwierdzić z jak wielkim wrogiem mamy do czynienia.
Niezależnie czy przyjdzie nam zgubić kilka, czy kilkanaście kilogramów cały proces chudnięcia, powinien być bardzo dobrze zaplanowany.
Musimy w nim przewidzieć również tę kwestię, że na początku waga spada dość szybko, bo głównie pozbywamy się z organizmu wody, później waga spada już mniej spektakularnie a nawet potrafi przez kilka tygodni stać w miejscu.
Trzeba być świadomym tego procesu i nie popadać w zniechęcenie.
Określmy realnie, jaki spadek wagi chcielibyśmy osiągnąć docelowo, inaczej będzie się kształtowała dieta dla osoby chcącej schudnąć 5 kilogramów, a całkiem inaczej dla tej która będzie ich miała do zrzucenia 25.
Jeśli mamy do zrzucenia niewielką ilość kilogramów, przyjrzyjmy się uważnie swojemu codziennemu jadłospisowi.
Może już po niewielkich modyfikacjach, waga zacznie sama spadać.
Dobrze jest zacząć odchudzanie, od dobrze zbilansowanej diety.
Zadbajmy o to aby jeść 5 posiłków dziennie, musza być one jednak niewielkie.
Dla organizmu w czasie diety, bardzo ważny jest stały dopływ energii, nie tylko zapewni nam to dobre samopoczucie, ale i zapobiegnie napadom głodu, na które narzeka tak wiele odchudzających się osób.
Aby nasze dieta byłą dobrze skomponowana, i bogata w składniki odżywcze, trzeba ją z rozmysłem ułożyć.
W internecie znajdziemy specjalne portale zajmujące się dietą, możemy za ich pośrednictwem nabrać inspiracji, do skomponowania własnego menu.
Zanim nie nabierzemy wprawy w tej kwestii, możemy również skorzystać z gotowych menu prezentowanych na stronach internetowych, przeznaczonych dla odchudzających się osób.
Diety tam dostępne, są oparte o wartości kaloryczne, pamiętajmy jednak że aby schudnąć bezpiecznie, nasza dieta w początkowej fazie nie powinna przypominać głodówki.
Jeśli tak będzie organizm szybko upomni się o swoje i kilogramy które udało nam się zrzucić wrócą w podwojonej ilości, a ponad to nasze zdrowie na tym ucierpi.
Dobierzmy więc odpowiednią ilość kalorii, dla początkowej fazy diety w oparciu o to jaki tryb życia prowadzimy.
Jeśli jesteśmy bardzo aktywni, nasza dieta może zawierać większa ilość kalorii i mimo to nadal będziemy chudnąć, jeśli natomiast nie prowadzimy aktywnego trybu życia, warto ograniczyć ilość kalorii w codziennej diecie, jednak nie do mniejszych wartości niż 1500.
Aby chudnąć ilość spożywanych kalorii musi być mniejsza, niż ilość spalanych kalorii i tę zasadę warto sobie zapamiętać, komponując codzienne menu.
Jeśli samodzielne rozpoczęcie odchudzania stanowi dla nas kłopot, wybierzmy się do dietetyka, on w oparciu o szczegółowy wywiad z nami oraz o oczekiwany efekt końcowy, również dobierze nam odpowiednią dietę w oparciu o ulubione produkty.
Aby dieta przyniosła oczekiwane rezultaty, warto połączyć ją z aktywnością fizyczną.
Nie musimy od razu kupować karnetu do siłowni czy fitness clubu, wystarczy wybrać sobie ulubiony rodzaj treningu, i powtarzać go co drugi dzień.
W początkowej fazie odchudzania mogą to być regularne spacery, czy jazda na rowerze.
Dobrze skomponowana dieta, oraz odpowiednia ilość ruchu, skłoni do spadku nawet najbardziej oporne kilogramy, a my będziemy mogli cieszyć się idealną sylwetką każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here