dieta

Opracowanie dobrze zbilansowanej diety to pierwszy krok w kierunku poprawy zdrowia. Przygotowywanie zdrowych posiłków bywa czasochłonne. W natłoku codziennych obowiązków ciężko znaleźć czas na gotowanie i planowanie listy zakupów. Jeżeli dodatkowo zamierzamy liczyć kalorie, każdy składnik posiłku powinien być dokładnie zważony. Jeśli cenimy swój czas warto zastanowić się nad tym, ile posiłków dziennie na diecie zaspokoi nasze potrzeby i rozważyć opcję skorzystania z cateringu dietetycznego.

Jak zaplanować posiłki podczas diety?

Warto wspomnieć, że słowo dieta, nie oznacza tylko diety redukcyjnej ale wybrany sposób żywienia. Ile posiłków dziennie należy spożywać? Odpowiedź brzmi, tyle na ile ma się ochotę. Mit pięciu małych porcji dziennie, został już dawno obalony przez naukowców. Najważniejsze jest ile kalorii dziennie spożywamy. Zatem posiłków w diecie może być dowolna ilość, w zależności od indywidualnych preferencji. W ustaleniu zapotrzebowania kalorycznego pomocne będą kalkulatory dostępne na stronach internetowych. Na podstawie naszego wieku, wzrostu i poziomu aktywności fizycznej, obliczana jest ilość niezbędnych kalorii do spożycia w ciągu dnia. Warto też udać się na konsultację do dietetyka, który po przeprowadzeniu wywiadu, pomoże dobrać odpowiednią kaloryczność.

Dla kogo odpowiednia będzie dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny jest bardzo popularny w dużych miastach. Korzystają z niego ludzie aktywni, którzy nie chcą tracić czasu na gotowanie i liczenie kalorii. Będzie też odpowiedni dla osób, które stosują specjalną dietę np. ketogeniczną, wegetariańską, bez węglowodanów, wysokobiałkową, odchudzającą itd. Jest to szybki i wygodny sposób na zdrowe odżywianie się. Gotowa dieta ma również dobrze zbilansowane makroskładniki, takie jak białka, tłuszcze i węglowodany. Ma to duże znaczenie szczególnie dla osób aktywnych fizycznie i trenujących na siłowni. Czasami ze względów zdrowotnych nie możemy spożywać określonych grup produktów. Dlatego dieta pudełkowa jest lepszym rozwiązaniem niż zamawianie posiłków z restauracji, które często nie mają podanych wszystkich użytych w daniu składników. W cateringu dietetycznym każdy posiłek ma dokładnie oznaczone kalorie, makro i mikro składniki oraz występujące alergeny.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Ceny cateringu dietetycznego uzależnione są od ilości posiłków, wybranej kaloryczności i rodzaju zamówionego jadłospisu. Wahają się od ok. 40 zł. do ok. 80 zł. za jeden dzień. Im większa kaloryczność, tym wyższa będzie cena zamówienia. W zestawie możemy wybrać dowolną ilość posiłków. Firmy cateringowe często oferują rabaty za długość zamówienia lub za miejsce dostaw. Dobrym pomysłem jest przetestowanie zestawu próbnego na jeden dzień, który często oferowany jest w promocyjnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here