Nauka dobierania kosmetyków do skóry

0
1190

Jeżeli twoja dotychczasowa pielęgnacja ciała nie przynosiła ci żadnych większych czy wymiernych korzyści, jest to jasny sygnał, że nie była ona dla ciebie odpowiednia. W tym momencie musisz ją po prostu zmienić. Poczytaj o tym, jak powinien wyglądać dobór kosmetyków i wprowadź kilka zmian do swojego codziennego dbania o ciało, by nareszcie zadbać o nie w taki sposób, aby je upiększyć i poprawić jego ogólny stan.

W pierwszej kolejności, zanim w ogóle zaczniesz wyrzucać bezwartościowe preparaty z łazienki i ruszysz na łowy do modnej drogerii, spróbuj ustalić typ swojej cery. Jest to krok najważniejszy, bez którego nic nie osiągniesz. Zatrzymaj się na moment. Spójrz w lustro (oczywiście bez makijażu) i popatrz z bliska na swoją twarz, zwracając uwagę na wygląd porów, ewentualne niedoskonałości, przebarwienia czy zasinienia pod oczami. Przyjrzyj się również powierzchni swojej skóry. Niczego na nią jeszcze nie nakładaj i postaraj się stwierdzić, czy jest ona bardziej sucha, czy może jednak tłusta. Dopiero gdy już określisz jej główne cechy, będziesz w stanie wykorzystać informacje na temat tego, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry. Musisz po prostu znać typ swojej cery. A jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie go zidentyfikować, zgłoś się do dermatologa bądź kosmetyczki – oni na pewno ci w tym pomogą.

Teraz czas na dobór kosmetyków, o których więcej przeczytasz na http://ohbeautywarsaw.pl/. W zależności od określonego typu cery będziesz potrzebować zupełnie innych preparatów i innego rodzaju pielęgnacji. Jako że Polki są przeważnie posiadaczkami cery mieszanej, to na niej teraz się skupimy i odkryjemy, co do niej najbardziej pasuje. Ten typ skóry zazwyczaj bywa tłusty w okolicy strefy, a suchy na policzkach oraz tuż przy skroniach. Odpowiednie kosmetyki do cery mieszanej to takie, które mają lekkie działanie oczyszczające, ale przy tym nie podrażniają skóry i jej nie przesuszają. Dobrze zadziałają na nią również wszelkiego rodzaju toniki oraz lekkie kremy normalizujące. O skórę staraj się dbać także od wewnątrz. Jeżeli chcesz wzmocnić jej nawilżenie, skup się na piciu odpowiedniej ilości wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here