dieta na płaski brzuch
fot. pexels.com

Obecnie wiele osób w pogodni za upragnionych płaskim brzuchem testuje wiele różnych diet, które mają pomóc im w osiągnięciu upragnionego celu. Płaski, wyrzeźbiony brzuch to marzenie nie tylko panów, ale również i kobiet. Jaka dieta najlepiej pomoże nam osiągnąć ten proces? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/co-warto-wiedziec-o-diecie-6-pack/

Odpowiednie składniki

Chcąc wyrzeźbić swój brzuch, aby prezentował mięśnie i piękny sześciopak musimy przede wszystkim pilnować swojej diety. To ona właśnie stanowi 70% sukcesu w dążeniu do upragnionej sylwetki. Reszta oczywiście jest zależna od ćwiczeń, które będziemy wykonywać.

Chcąc dobrać odpowiednią dietą na płaski brzuch musimy pamiętać o odpowiednich proporcjach makroskładników. Musimy spożywać dużo białka, które wspiera rozbudowę mięśni, a także tłuszczów, które zwiększają jego przyswajalność. Dodatkowo pamiętajmy o odpowiedniej podaży węglowodanów złożonych, które dostarczą nam energii.

Płaski brzuch

Chcąc mieć płaski i wyrzeźbiony brzuch musimy liczyć się z ogromnymi wyrzeczeniami, których będziemy musieli dokonać w tej mozolnej drodze. Przede wszystkim musimy zrezygnować z produktów wysokoprzetworzonych, a więc z fastfoodów, słodyczy, cukru oraz innych niezdrowych przekąsek.

Powinniśmy opierać swoją dietę na naturalnych składnikach, jeść dużo warzyw, owoców, ale tylko tych, które mają niski indeks glikemiczny. Do tego powinniśmy spożywać mięso drobiowe oraz z ryb, również możesz jeść mięso czerwone, jednakże powinniśmy unikać wieprzowiny.

Posiłki powinny być pełnowartościowe, a więc zapewniać nam podać zarówno białka, węglowodanów i tłuszczów. Jednakże powinno w nich najwięcej znaleźć się białka, a dalej węglowodany i tłuszcze. Dieta ta nie powinna opierać się również na jedzeniu obfitych posiłków raz na kilka godzin, a na jedzeniu mało, ale często.

Bardzo ważnym jest by przed każdym treningiem i po nim spożywać posiłki, które posiadają dużo węglowodanów, ponieważ one będą sprzyjały regeneracji naszych mięśni i wspierały ich rozbudowę.

Przeczytaj też: http://www.dlazdrowia24.pl/darmowe-wizyty-pielegniarek/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here