Pływanie a odchudzanie

Każdy z nas chce być zadbany, szczupły i cieszyć się nienagannym, młodym wyglądem. Ludzie od zawsze szukają sposobów na to, by zachować dobrą figurę na lata, nie stosując przy tym drastycznych diet i nie spędzając kilku godzin dziennie na siłowni. Nic dziwnego. Dobry wygląd to często podstawa odnoszenia życiowych sukcesów – czy to w pracy, czy w życiu prywatnym. Ostatnio bardzo modny stał się czystek. Zioło to jest obecnie dostępne w prawie każdym sklepie. Jakie właściwości ma to zioło? Czy czystek odchudza? Czym jest czystek i jaką ma historię? W dzisiejszym artykule odpowiemy na te wszystkie pytania, oczywiście kładąc duży nacisk na wyjaśnienie bardzo nurtującej kwestii, jaką jest czystek a odchudzanie.

Na samym początku skupmy się na opowiedzeniu pokrótce historii tej rośliny. Następnie przejdziemy do wyjaśnienia kwestii czystek a odchudzanie oraz opiszemy właściwości czystka. Jak się okazuje, czystek jest już znany ludzkości bardzo długi czas. Historia czystka sięga starożytności. W tamtych czasach roślina ta nie była tak szeroko stosowana, jak dziś i nie była zbyt popularna. W czasach starożytnych otrzymywano z niego ladanum, czyli lepką i miękką żywicę. Żywica ta była koloru czarnego lub ciemnobrązowego. Żywicę tę pozyskiwano w bardzo charakterystyczny sposób, a mianowicie poprzez wyczesywanie sierści kóz i owczej wełny – zwierzęta te bowiem pasały się bardzo często w okolicach krzewów czystka i zbierały na swojej sierści lub wełnie właśnie tę żywicę. Specyfik ten stosowano w celach leczniczych np. w przypadku biegunki, chorób dróg oddechowych lub też próbowano wyleczyć nim trudno gojące się rany. Nie wiemy czy stosowano czystek jako środek na odchudzanie – nikt nie poruszał wówczas kwestii czystek a odchudzanie, zatem ta karta historii nie jest nam znana. W dzisiejszych czasach ta żywica jest uzyskiwana w nowocześniejszy sposób, czyli poprzez ugotowanie gałęzi i liści czystka i jego późniejszą ekstrakcję. Czasy starożytne minęły, a co za tym idzie, o czystku już nikt prawie nie pamiętał. Z upływem lat czystek jednak powrócił do łask i zaczął przeżywać swój renesans. Dziś już prawie każdy wie, czym jest czystek i gdzie można go spotkać. Sam krzew tej rośliny lubi bardzo ciepłolubne tereny. Czystek, nazywany też różą skalną, rośnie w Grecji, we Włoszech, Francji, a także w Bułgarii i Albanii. Turcja, Tunezja i Maroko – tam też można go spotkać. Krzew czystka ma około 60-100 centymetrów i posiada białe lub różowe kwiaty.

Przejdźmy teraz do wyjaśnienia, jakie właściwości ma czystek. Jak się okazuje, czystek ma bardzo szerokie właściwości zdrowotne, przez co roślina ta w ostatnich latach bardzo zyskała na popularności. Oczywiście najbardziej nurtującym tematem jest czystek a odchudzanie – nic dziwnego. Przy tak szerokich właściwościach dodatkowa właściwość w postaci możliwości utrzymania wagi ciała w należytej wysokości wydaje się typowa. A czy tak jest w rzeczywistości? Na pewno o czystku można powiedzieć, że przydaje się palaczom i biernym palaczom – czystek pozwala pozbyć się metali ciężkich z organizmu. Ponadto roślina ta posiada polifenole (przede wszystkim flawonoidy i terpentyny), którym zawdzięcza swoje działanie niszczące wolne rodniki, antynowotworowe i antybakteryjne. Czystek pomaga więc oczyścić organizm z niepotrzebnych i często bardzo szkodliwych składników. Zioło to wspomaga także w zatrzymaniu młodego stanu organizmu oraz pozytywnie wpływa na odporność. Warto również wspomnieć, że czystek działa: przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie, przeciwwrzodowo. Łagodzi także przebieg przeziębienia i grypy oraz wspomaga funkcjonowanie prostaty. Dodatkowymi właściwościami czystka są: zapobieganie miażdżycy poprzez blokowanie utlenianie się złego cholesterolu we krwi, ochrona naczyń krwionośnych przed zatorami i zakrzepami. Czystka nie można przedawkować, jest wyjątkowo bezpieczny i powinien na stałe zagościć w naszym domu. Obecnie roślina ta dostępna jest na rynku w postaci suszu oraz tabletek.

I na koniec najważniejszy temat dzisiejszego artykułu – czystek a odchudzanie. Czy przy tak bogatych i rozbudowanych pozytywnych właściwościach czystek pomoże nam cieszyć się szczupłą i nienaganną figurą? Jak się okazuje, nie ma pewności co do tego, że czystek rzeczywiście wspomoże nas w odchudzaniu. Oczywiście, roślina ta ma świetne właściwości oczyszczające toksyny z naszego organizmu, jednakże eksperci nie potwierdzili do dziś, że czystek na 100% odchudza. Można zaryzykować stwierdzenie, że dzięki regularnemu piciu czystka wspomożemy nasz organizm w usuwaniu toksyn i tym samym wspomożemy nasze pozostałe wysiłki w walce z nadmiarem kilogramów. Pamiętajmy, że żaden specyfik (nawet taki, który ma bardzo dużo dobroczynnych właściwości) nie zastąpi regularnych ćwiczeń i zdrowej diety.

Podsumowując, czystek to roślina znana już z czasów antyku, posiadająca bardzo wiele dobroczynnych właściwości. Mimo to nie potwierdzono do tej pory odchudzających właściwości czystka. Zatem kwestia czystek a odchudzanie wymaga jeszcze wielu badań i obserwacji, o których na pewno jeszcze w przyszłości usłyszymy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here