Trening z trenerem personalnym

Właściwie dobrany plan treningowy pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy i zwiększyć mięśnie, ale również znacząco wzmocnić wytrzymałość organizmu. Jego realizacja zapewnia mnóstwo korzyści dla zdrowia, dlatego jego przygotowanie warto zlecić profesjonalistom.

Na czym polega trening cardio?

Skupia się on przede wszystkim na poprawie wytrzymałości organizmu, tak aby był on w stanie lepiej znosić obciążenie, co przełoży się na możliwość trenowania dłużej i ciężej. Żeby uzyskać tego typu efekty, konieczna jest realizacja aktywności o dużym stopniu zróżnicowania. Ćwiczenia na wytrzymałość powinny przede wszystkim pobudzać serce do intensywnej pracy. Dzięki temu zwiększy się tętno, usprawniony zostanie także przepływ krwi.

Wszystko to przekłada się na lepsze dotlenienie tkanki mięśniowej i komórek. W efekcie, poprawiamy kondycję, wzmacniamy układy odpornościowy, przyspieszamy metabolizm, a także zdecydowanie usprawniamy redukcję tkanki tłuszczowej.

Do treningu cardio zaliczyć możemy między innymi jazdę na rowerze, pływanie, bieganie, a także różnego rodzaju ćwiczenia aerobowe. Istotna jest ich intensywność. Żeby dostosować ją do potrzeb i możliwości organizmu, należy znać własne tętno maksymalne. Wytrzymałość organizmu zwiększa się wówczas, gdy ćwiczenia realizowane są przy 70-80% tętna maksymalnego.

Trening cardio – samodzielny czy z pomocą profesjonalisty?

Przygotowanie właściwego planu treningowe może okazać się trudne. Zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z regularną aktywnością fizyczną. Jeśli więc nie mamy wystarczającej wiedzy na temat tego, jak ćwiczyć, warto zgłosić się do specjalisty.

Trening z trenerem personalnym okaże się nie tylko skuteczny, ale również bardzo bezpieczny. Przed opracowaniem planu ćwiczeń, dokonuje on dokładnej analizy możliwości organizmu. Dzięki temu jest on w stanie wskazać obszary aktywności, które z jednej strony pozwolą uzyskać wspomniane efekty, a z drugiej nie będą stanowiły zagrożenia dla zdrowia. To jednak nie wszystko. Trener personalny zadba również o ich prawidłową realizację. Nie musimy więc zastanawiać się, czy to, co robimy na pewno przełoży się na zwiększenie wytrzymałości organizmu.

Usługi świadczone przez trenera personalnego kierowane są zwłaszcza do osób, które nie mają wiedzy na temat tego, jak trenować i co robić, aby czas przeznaczony na ćwiczenia nie był stracony. Oczywiście przed wyborem konkretnego specjalisty, warto zapoznać się z ofertą rynkową. Dzięki temu z łatwością znajdziemy trenera, któremu można zaufać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here