Jakie herbaty pić o jakiej porze dnia?

Herbata to napój, który towarzyszy nam każdego dnia. Zazwyczaj przez cały czas sięgamy po jeden rodzaj tego naparu. Warto jednak wiedzieć, że w zależności od pory dnia powinniśmy pić różne herbaty. Niektóre bowiem pobudzają, a inne działają uspakajająco. Wiedza ta pozwoli nam optymalnie wykorzystać właściwości tego pysznego naparu.

O poranku

Jak wiadomo poranki zazwyczaj są dość trudną częścią dnia. Zazwyczaj sięgamy wtedy po kawę. Można jednak zastąpić ją odpowiednią herbatą. Niektóre jej rodzaje działają bowiem pobudzająco. Najczęściej w tym celu wybiera się herbatę zieloną bądź białą. Obie mają sporą zawartość teiny. Warto jednak pamiętać o tym by parzyć je w odpowiedni sposób. Ma to szczególne znaczenie w przypadku herbaty zielonej. Parzona zbyt długo ma właściwości uspokajające, co o poranku nie jest najlepszym pomysłem. Pamiętajmy jednak, by zawsze wybierać napary wysokiej jakości. Znajdziemy takie na stronie Big-active.pl.

Najlepsza popołudniu

Po kilku godzinach w pracy nasza koncentracja znacznie spada. Potrzebujemy więc czegoś, co po raz kolejny zmniejszy naszą senność. W tej sytuacji najlepiej wykorzystać herbatę earl grey. Jeśli nie przepadamy za jej smakiem warto wybrać te smakowe. Firma Big-active.pl oferuje mnóstwo różnych rodzajów smakowych czarnych herbat. Świetnie sprawdzą się one każdą porą roku. Zimą pomogą rozgrzać organizm, zaś latem orzeźwią.

Wieczorową porą

Wieczór to czas relaksu i odpoczynku. Po całym męczącym dniu wielu z nas marzy o tym, by się wyciszyć. Może w tym pomóc odpowiednia herbata. Każdego rodzaju herbatki ziołowe lub owocowe sprawdzą się w tym przypadku doskonale. Możemy tu też wykorzystać odpowiednio zaparzoną herbatę zieloną.

Każdy dzień stawia przed nami wiele wyzwań. Herbata pobudza nas do działania, pomaga się odprężyć i sprawia, że po prostu czujemy się lepiej. Każdy rodzaj tego naparu ma różne właściwości, które wpływają pozytywnie na nasz organizm, warto poznać je wszystkie zanim zdecydujemy się na wybór herbaty idealnej dla nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here