Zegarki szwajcarskie

Zegarki to jeden z symboli oraz produktów eksportowych Szwajcarii. Cenionych marek jest jednak wiele – warto poznać bliżej wybrane z nich. Modele z napisem „swiss made”, mimo swojej ceny, cieszą się niesłabnącą popularnością, gdyż są inwestycją na lata.

Tradycje zegarmistrzowskie Szwajcarii

Tradycje zegarmistrzowskie w Szwajcarii sięgają aż XV wieku – liczne zegarki to produkty z kolekcjonerskich serii, limitowane i luksusowe. Warto zaznaczyć, że firma produkująca zegarki, musi należeć do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego – jedynie wtedy zegarek zostanie uznany za szwajcarski i opatrzony napisem Swiss made.

Precyzyjnie odmierzają i wskazują czas przez wiele lat, nie wymagają częstego serwisowania, mają ponadczasowe wzornictwo i doskonałej jakości mechanizmy oraz materiały. Popularnością cieszy się wiele firm szwajcarskich produkujących zegarki – jak m.in. Tissot, Longines, Atlantic, Rado, Certina, Doxa czy Adriatica. Warto poznać je bliżej.

Tissot

Zegarki szwajcarskie Tissot od lat uznawane są za synonim perfekcji – to jedne z najchętniej kupowanych modeli na całym świecie. Marka ta należy do koncernu Swatch Group i oferuje wiele kolekcji zegarków. Jej historia sięga 1953 roku, kiedy to w szwajcarskiej miejscowości Le Locle powstała niewielka rodzinna manufaktura.

Obecnie marka znana jest jako jeden z liderów branży, a także z opracowywania i wdrażania innowacji w zegarmistrzostwie – jak np. pierwszy dotykowy zegarek T-Touch. Warto też wyróżnić takie serie, jak klasyczne zegarki Le Locle, sportowe PRC 200 czy damskie Tissot Lady.

Certina

Marka ta – podobnie jak m.in. Tissot – wchodzi w skład koncernu Swatch Group. Powstała w 1888 roku i szybko zdobyła kilka ważnych w tej branży nagród, a obecnie jest jednym z najbardziej znanych producentów szwajcarskich zegarków na świecie. Zegarki Certina są produkowane z najlepszych materiałów i wyposażone w doskonałe komponenty – jak na

przykład mechanizm ETA czy opatentowany system zabezpieczeń DS. Certina jest częstym partnerem podczas imprez sportowych i uchodzi za jednego z najpoważniejszych graczy w segmencie zegarków tego typu. Produkowane urządzenia uchodzą za jedne z najtrwalszych, odpowiednie do pracy w trudnych warunkach.

Oris

Marka, której symbolem jest czerwony wahnik, może poszczycić się ponad 110-letnią tradycją. Cechą charakterystyczną, którą zegarki Oris wyróżniają się na tle innych szwajcarskich producentów, jest posiadanie w swojej ofercie wyłącznie zegarków napędzanych mechanicznie.

Prestiż zyskała głównie dzięki wdrażaniu nowoczesnych oraz innowacyjnych rozwiązań – przykładem jest mechaniczny pomiar głębokości nurkowania i 10-dniowa rezerwa chodu w kalibrze 110. Design tych zegarków trafi w gust eleganckich mężczyzn i kobiet.

Roamer

Roamer należy do szwajcarskich producentów i spełnia wszystkie jakościowe i prawne wymogi określone przez przepisy szwajcarskiego prawa. Marka funkcjonująca od ponad stu lat produkuje zegarki nawiązujące do tradycyjnej sztuki zegarmistrzowskiej, ale stosuje też nowoczesne rozwiązania i technologie. Zegarki zapewniają wysoką jakość i funkcjonalność, a także unikalne wzornictwo. Design Roamera trafi do osób mających swój styl, pewnych siebie i lubiących podkreślać własną indywidualność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here