Dlaczego lniane koszule są dobre na lato

Przez całą jesień i zimę ludzie tęsknią za letnimi upałami, ale gdy one nadejdą, znowu manifestują swoje niezadowolenie. To prawda, wszyscy męczymy się i pocimy, bo w końcu nasze organizmy nie są przystosowane do bardzo wysokich temperatur. Sytuację pogarszają ubrania kompletnie niedostosowane do letniej pogody. Lniana damska koszula i przewiewne spodnie damskie to zestaw idealny na wakacyjne dni. Sprawdź, dlaczego warto tak się ubierać.

Niezwykłe właściwości lnianych ubrań

Ubrania z lnu prezentują się bardzo elegancko i dodają klasy każdej stylizacji. Jednak to tylko dodatek do niezwykłych właściwości lnu, które predestynują ten surowiec do wykorzystywania go do produkcji tkanin idealnych na letnie ubrania. Materiał ten ma bardzo duże właściwości higroskopijne, co oznacza, że bardzo szybko wchłania wilgoć, zapewniając ciału uczucie przyjemnego chłodu. Latem lniana damska koszula sprawia, że nie czuje się tego fatalnego, nadmiernego pocenia się. Mało tego, len jest materiałem hipoalergicznym i antybakteryjnym, a więc nie powoduje żadnych uczuleń czy podrażnień skóry. To z pewnością wiedzą alergicy, bo oni od lat chętnie sięgają po ubrania z lnu.

Ogromną zaletą tkanin z lnu jest też fakt, że nie przepuszczają one szkodliwego promieniowania UV, które przecież wpływa bardzo niekorzystnie na organizm człowieka. Koszula, sukienka czy lniane damskie spodnie będą działać jak opakowanie – choć może to nieodpowiednie słowo, ale dobrze oddaje myśl – w którego środku zapanuje bardzo sympatyczny mikroklimat dla ciała. Dzięki lnianym ubraniom niestraszne stają się nawet wielkie upały. Lniana damska koszula, lniane sukienki czy damskie spodnie powinny zatem stać się stałymi elementami letnich stylizacji.

Len to także ekologia

Surowiec do wyrobu tkanin lnianych pochodzi z upraw roślinnych. Wykorzystywano go w starożytnym Egipcie, ale wiele dowodów wskazuje na to, że używały go wcześniejsze cywilizacje i to już w czasach neolitu.

W dawnym Egipcie płótno lniane było symbolem bogactwa, oznaczało światło i wszelką czystość. Przedstawiało dużą wartość, więc często używano go jako waluty. Precyzyjne metody przetwarzania roślinnych włókien lnu na tkaniny opracowali Rzymianie i trzeba przyznać, że nie różnią się one od procedur stosowanych dzisiaj, z tym że oczywiście do całego procesu włączono nowoczesne maszyny i technologie.

Len, jako tkanina o pochodzeniu roślinnym, łatwo ulega procesom biodegradacji, co oznacza, że stosunkowo szybko i całkowicie ulega rozkładowi i świetnie nadaje się do recyklingu. Mało tego… nawet sam proces produkcji tkanin lnianych nie jest tak szkodliwy dla środowiska, jak w innych przypadkach. Kolejnym plusem jest fakt, że uprawy lnu wymagają stosowania tylko niewielkich ilości nawozów sztucznych, co znacznie odróżnia je od upraw chociażby bawełny, gdzie zużywa się pięciokrotnie więcej pestycydów. Jeżeli więc chcesz zapewnić sobie letni komfort i jeśli chcesz zadbać o stan naszej planety, spraw, by w twojej szafie znalazła się nie bawełniana, a lniana koszula i spodnie damskie.

Stylizacje z lnianą koszulą damską w roli głównej

Lniana damska koszula to idealna propozycja na sezon letni dla kobiet w każdym wieku, a skoro jest ona bardzo uniwersalna, to warto mieć kilka egzemplarzy w swojej szafie. Wybierając taką koszulę, warto zdecydować się na pastelowe kolory, które świetnie sprawdzają się latem i wyglądają dobrze w każdej sytuacji.

Koszule lniane doskonale prezentują się z innymi elementami garderoby, szczególnie tymi wykonanymi z jeansu. Krótkie szorty i lniana koszula to idealna stylizacja na letnie popołudnia i wolne dni. Z kolei w zestawieniu z klasycznymi jeansami lub ze spódnicą, koszule lniane tworzą doskonałe outfity zarówno do pracy, jak i na uczelnię. Całość warto uzupełnić wygodnymi sandałami i tkaną torebką o słusznych rozmiarach.

Latem doskonale sprawdzają się też białe lniane koszule w zestawieniu z lnianymi spodniami. To bardzo eleganckie stylizacje, które śmiało można zakładać na oficjalne spotkania i wieczorne, uroczyste imprezy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here