Przewiewne materiały na lato

Jakie ubrania nosić w upały, aby zawsze czuć się komfortowo i móc wygodnie prowadzić każdą aktywność. Weź pod uwagę, że nie każda tkanina jest przewiewna, te sztuczne materiały mogą nie tylko powodować nadmierną potliwość, ale nawet podrażniać skórę. Sprawdź, jakie elementy garderoby wybierać na wakacyjny wyjazd. 

Tkaniny idealne na upalne dni 

Weź pod uwagę, że to, w czym będziesz chodzić latem, będzie mieć ogromny wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również stan skóry. Idealny materiał powinien być higroskopijny, hipoalergiczny i lekki. Ma być przewiewny, a same fasony letnich stylizacji luźne i niekrępujące ruchów. 

Sprawdzaj skład materiału, z jakiego zrobiona została letnia sukienka, T-shirt czy szorty. Skóra ma oddychać, nie może być podrażniona, a sama tkanina nie powinna wywoływać swędzenia czy pieczenia. 

Idealnie sprawdzają się materiały ekologiczne, na przykład cienka bawełna organiczna, bambus, ale też len czy jedwab. Wiele modeli sukienek z tych najlepszych tkanin znajdziesz na przykład na https://lacoco.pl/. Ewentualnie można wybierać elementy garderoby z modalu, wiskozy czy materiały cupro, natomiast warto mieć na uwadze, że są to tkaniny syntetyczne, aczkolwiek nie wpływające na skórę negatywnie. 

Ubrania letnie, z jakich lepiej zrezygnować 

Nie wybieraj sukienek, bluzek czy spódnic z poliamidu, akrylu czy tych, które mają w swoim składzie poliester bądź lycrę. Nie są przewiewne, przez co mogą wywoływać nadmierną potliwość i problemy skórne. 

Najlepsza garderoba na wakacyjny wyjazd 

Zawsze patrz na metki ze składem poszczególnych elementów letniego ubrania. Producent odzieży ma obowiązek przedstawiać takie informacje potencjalnym nabywcom. Pakując wakacyjny bagaż, koniecznie weź pod uwagę jakość wszystkich ubrań, ale nie tylko uwzględniając komfort ich noszenia. Warto wybierać sukienki, koszulki czy spodenki, które się nie gniotą i nie wymagają prasowania. Fakt, że latem masz czuć się przede wszystkim wygodnie, ale jednocześnie możesz przecież wyglądać estetycznie. 

Materiał a okazja kompletowania letniej stylizacji 

Pamiętaj, że dobra jakość letnich elementów stylizacji, to nie wszystko. Zwróć uwagę, że nawet najlepsza bawełna ekologiczna nie będzie zbyt trafnym wyborem, jeśli szykujesz kreację na wesele czy elegancki bankiet. Bawełna sprawdzi się lepiej w outfitach w stylu sportowym, będzie idealna na rowerową wycieczkę za miasto, zakupy czy biwak nad jeziorem. Na specjalne okazje wybieraj len, luksusowy jedwab, ewentualnie szyfony i wiskozę.

Uwagę zwracaj również na krój wakacyjnych stylizacji. Doskonale sprawdzają się sukienki oversize, koszulki o takim kroju czy luźne szorty. Sukienki typu tuba odłóż na wieczorną imprezę na plaży, na taką samą okazję sprawdzi się ta z jedwabiu. Kreacje z lnu typu sukienka szmizjerka będą zaś idealne na zwiedzanie wakacyjnego kurortu w upalny dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here