dobry ortopeda Warszawa

Czy medycy mogą wskazać jeden, dokładny termin, w którym należy udać się z dzieckiem do ortopedy? Oczywiście, że tak, ale kontrola lekarska dotyczy wtedy rozwoju bioderek niemowlęcia. Najczęściej rodzice wybierają się więc z dzieckiem raz bądź dwa w pierwszych tygodniach jego życia, by sprawdzić tę część ciała. Jeśli chodzi jednak o ewentualne wady postawy czy wady stóp, nie można mówić o ustalonym terminie wizyt u specjalisty. Wszystko zależy od rodziców i zainteresowania tym tematem.

Wizyty u ortopedy są w naszym kraju nieobowiązkowe. Oznacza to, że nie ma wyznaczonych terminów kontroli, chociaż sami specjaliści potwierdzają, że takie powinny odbywać się przynajmniej raz w roku. Są różne szkoły, które mówią o wieku dziecka, które powinno po raz pierwszy udać się wraz z rodzicami do medyka. Jedni potwierdzają, że rodzice zawsze powinni czuwać i w razie pojawienia się już pierwszych niepokojących oznak dysfunkcji udać się do ortopedy. Inni uznają, że do 3 roku życia dziecka narząd ruchu jest w ciągłym rozwoju i nie trzeba martwić się nawet pewnymi odstępstwami.

Kiedy przydaje się dobry ortopeda? Warszawa i inne duże miasta w Polsce na szczęście dysponują wystarczającą liczbą profesjonalnych placówek, do których można zapisać się celem kontroli. Najczęściej do ortopedy zgłaszają się rodzice wraz z dziećmi w wieku szkolnym. Czy zdajesz sobie sprawę, że wady postawy u dzieci pomiędzy 7 a 12 rokiem życia są wykrywane nawet w przypadku 70% małych pacjentów? Taka dysfunkcja może być jeszcze bardziej powszechna, natomiast nierzadko rodzice bagatelizują problem i w ogóle nie zgłaszają się do medyków.

Pamiętajmy, że im wcześniej problem zostanie zdiagnozowany, a leczenie wady wdrożone, tym szybciej wady postawy można się skutecznie pozbyć. W przypadku bagatelizowania niekorzystnych przypadłości można doprowadzić do trwałych zmian, których zniwelowanie będzie możliwe jedynie poprzez stosowanie długotrwałej rehabilitacji, a w skrajnych przypadkach nawet operacji chirurgicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here