pasemka ombre
fot. pixabay.com

Pasemka ombre to świetne rozwiązanie na lato. Włosy wówczas wyglądają bardziej świeżo oraz nabierają żywszego kolorytu. Wiele kobiet decyduje się na to rozwiązanie, co nie tylko je odmładza, ale również nadaje im o wiele ciekawszego wyglądu. Zobacz, jak odpowiednio wykonać ombre!

Przeczytaj też: http://www.lajfczat.pl/pasemka-ombre/

Ombre hair

To inaczej brond, a więc połączenie brązu oraz blondu, które stanowi trend koloryzacji, który utrzymuje się już od kilku sezonów! Ombre to dokładniej metoda rozjaśniania włosów, która polega na nałożeniu rozjaśniacza na końcówki włosów.

Wówczas efekt, który uzyskujemy sprawia wrażenie naturalnego rozjaśnienia fryzury przez słońce. Łagodne przejścia na włosach nie tylko dodają im delikatności, ale również odmładzają właścicielkę. Wykonanie takiej fryzury samodzielnie jest również możliwe. Jeśli jednak boisz się to zrobić, wówczas najlepiej udać się do fryzjera, który zrobi to fachowo.

Dodatkowo pamiętaj o tym, że rozjaśnianie ciemnych włosów jest trudne, lepiej zatem zrobić to z fryzjerem, który będzie znał tonacje kolorystyczne farby oraz przewidzi efekt, który wystąpi po nałożeniu farby na włosy.

Jak zrobić ombre?

Włosy do ombre powinny być odpowiednio przygotowane. Muszą być lekkie, a także powinny być odpowiednio wycieniowane i przystrzyżone. Ombre nie sprawdzi się dobrze przy wyraźnej grzywce i prostym cięciu.

Nie powinny go robić również kobiety o włosach, które są cienkie i delikatne. Wówczas efekt może być zupełnie odwrotny i włosy będą wyglądały niedbale.

Chcąc rozjaśnić chemicznie włosy, powinnaś zadbać o to, aby rozjaśniacz nie został zbyt wysoko rozsmarowany, bo może to wywołać niechciany efekt, który będzie przypominał odrosty. Dobrze rozczesane włosy musisz podzielić przedziałkiem z tyłu głowy, a następnie nałożyć rozjaśniacz na końcówkach. Delikatnie rozsmaruj go przeczesując włosy palcami, a końcówki zawiń w folię aluminiową. Po 15 minutach nałóż rozjaśniacz na resztę włosów i zawiń włosy w folię pozostawiając je na 10 minut. Spłucz farbę oraz nałóż odżywkę do włosów i wysusz włosy.

Przeczytaj też: http://www.beyouty.pl/lampa-antydepresyjna-czy-warto-ja-miec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here