olejki eteryczne

Medycyna naturalna wraca do łask. Znana od wieków, chętnie jest wykorzystywana i dzisiaj jako doskonała alternatywa dla chemicznej farmakologii. Okazuje się, że wiele olejków eterycznych posiada dokładnie takie same właściwości, jak najsilniejsze leki dostępne w aptece.

Czy wiedzieliście, że olejek herbaciany działa jak mocny antybiotyk o właściwościach antyseptycznych? Od niektórych leków tego rodzaju jest nawet silniejszy. Działa szybko i skutecznie, a przy tym w pełni bezpiecznie dla ludzkiego organizmu. Po co więc korzystać z toksycznych leków, skoro natura daje nam tak wiele dobra?

Olejek herbaciany – kluczowe właściwości

Trzeba przyznać, że olejek herbaciany to jeden z tych najpopularniejszych, który wykorzystywany jest powszechnie w celach leczniczych, pielęgnacyjnych, kosmetycznych na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież jego właściwości zasługują na spore uznanie. Olejek herbaciany ma przede wszystkim właściwości antyseptyczne, antybakteryjne, dlatego początkowo używany był do odkażania ran.

Szybko odkryto, że olejek herbaciany po prostu leczy przeziębienia – ma właściwości przeciwwirusowe, a nawet antygrzybiczne. Stosuje się go w walce z grzybicą, zapaleniem górnych dróg oddechowych, problemów skórnych, świetnie działa w celu zwalczania wszawicy.

Co więcej, olejek herbaciany, tak jak i inne olejki eteryczne, można wykorzystywać także w ramach rozmaitych prac domowych i porządkowych. Świetnie sprawdza się do usuwania pleśni ze ścian, jako dodatek do prania czy zapach w odprężającej aromaterapii.

Warto podkreślić, że aby móc cieszyć się dobroczynnym działaniem tego produktu, należy nabywać go w sprawdzonych źródłach. Jego właściwości zależą nie tylko od sposobu pozyskiwania, ale również przechowywania. Olejek herbaciany ma również niedługi termin ważności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here