Olej lniany na odchudzanie

Olej lniany jest jednym z najzdrowszych olejów na świecie. Mimo iż wykazuje się fantastycznymi właściwościami odżywczymi, w polskiej kuchni nie przyjął się zbyt dobrze i rzadko kiedy sami z niego korzystamy. Najprawdopodobniej w ogóle nie mamy go w swoich szafkach czy lodówce. Nie wiemy nawet, do czego moglibyśmy go użyć i z czym połączyć, aby zredukować jego intensywny i często niezbyt przyjemny dla naszego podniebienia smak. Ten typ oleju powinien nas jednak zainteresować, jeżeli tylko w ostatnim czasie trochę nam się przytyło i teraz chcemy naprawić swoją sylwetkę, zrzucając cały swój zbędny balast. Olej lniany odchudzanie – przekonajmy się sami, jak te dwa słowa mogą się ze sobą ściśle łączyć.

Olej lniany jest dla nas samych jednym z najlepszych źródeł nienasyconych kwasów tłuszczowych. Mimo iż jest on bogaty w tłuszcz, nawet na diecie odchudzającej powinniśmy go często spożywać. Dlaczego? Ponieważ tłuszcze są potrzebne naszemu organizmowi. Gdy zaczyna nam ich brakować, nasza skóra staje się sucha i podrażniona, włosy zaczynają wypadać, a paznokcie robią się kruche i łamliwe. Mamy też mniej energii i gorsze samopoczucie. W przypadku kobiet tłuszcze odgrywają jeszcze ważniejszą rolę, ponieważ są najlepszym wsparciem dla układu hormonalnego, dlatego ich brak może wywołać zaburzenia miesiączkowania. Nieprawdą jest też to, że od tłuszczu kryjącego się w pożywieniu możemy przytyć. Te wszystkie fałdki, które występują na naszym ciele, nie są efektem spożywania tłustych potraw. Nasz organizm nie jest bowiem w stanie rozróżnić kalorii pochodzących z poszczególnych składników odżywczych. Niezależnie od tego, czy żywimy się samym białkiem, czy np. zaspokajamy swój apetyt wyłącznie pokarmami typowo węglowodanowymi, w każdym z tych przypadków możemy i schudnąć, i przytyć. Wszystko zależy od naszego końcowego bilansu kalorycznego. Jeżeli będziemy jeść więcej, niż tego potrzebujemy, na pewno nasza waga zacznie wzrastać – choćbyśmy nawet żywili się samymi warzywami i owocami. Podobnie działa to w drugą stronę. Nawet opierając swoją dietę na samych tłustych potrawach, jesteśmy w stanie dalej gubić zbędne kilogramy. Nie możemy tylko przekraczać swojego dziennego zapotrzebowania na kalorie. Najlepiej je sobie po prostu wyliczmy i zobaczmy, czy przypadkiem nie jemy za dużo.

Olej lniany odchudzanie – ten nie do końca znany w Polsce produkt ma naprawdę liczne i zróżnicowane właściwości odżywcze. Jak już wspomnieliśmy, jest on dla nas jednym z najlepszych i najzdrowszych źródeł nienasyconych kwasów tłuszczowych. Składa się z kwasów omega 3, omega 6 i omega 9. Zawiera ich idealne stężenie i doskonałe proporcje. Spożywając olej lniany, dostarczamy także swojemu organizmowi różnorodne witaminy – m.in. witaminę A oraz E, które dbają o nasz wygląd. Mają właściwości antyoksydacyjne. Usuwają wolne rodniki i zmniejszają ich ilość, wpływając na prezencję naszej skóry, włosów i paznokci. Witaminy te są rozpuszczalne właśnie w tłuszczach. Gdybyśmy więc przyjmowali je pod postacią tabletek czy innych suplementów diety, stosując jednocześnie jadłospis wypełniony samymi węglowodanami i białkiem, nie mogłyby one w żaden zauważalny sposób zadziałać na nasz organizm. Witaminy po prostu potrzebują tłuszczy. Musimy ich sobie dostarczać, jeśli chcemy być zdrowi, szczęśliwi i piękni.

Olej lniany odchudzanie – teraz zajmijmy się najbardziej interesującym dla nas tematem. Czy spożywając ten produkt bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, rzeczywiście możemy chudnąć szybciej i bardziej efektywnie? Na pewno tak. Wynika to między innymi z jego składu. Znajdziemy w nim bowiem nietypowy kwas alfa-linolenowy, który jest bardzo ważnym składnikiem dla naszego układu nerwowego oraz całego mózgu. Jego niedobory mogą wywoływać u nas silne uczucie zmęczenia i gorsze samopoczucie. Jeżeli natomiast zapewnimy go sobie w odpowiednich dawkach, zaczniemy cieszyć się zwiększoną ilością energii. Każdego dnia będziemy budzić się bez żadnych problemów, od razu wstaniemy z łóżka i zajmiemy się swoimi obowiązkami. Zaczniemy mieć też sporą ochotę na ćwiczenia – doskonałe samopoczucie zachęci nas do aktywnego działania i sprawi, że być może sami zapiszemy się na siłownię. Wysiłek fizyczny przestanie być dla nas problematyczny. Stanie się sposobem na odpoczynek i relaks po ciężkim dniu pracy. A jak sami dobrze wiemy, taki ruch jest wskazany właśnie podczas odchudzania. Dzięki niemu błyskawicznie pozbywamy się zbędnych kilogramów, jednocześnie dbając o dobry wygląd całego ciała.

Naturalnie rzecz biorąc olej lniany nie jest jedynym takim produktem, który koniecznie powinien zagościć w naszej codziennej diecie. Skoro chcemy stworzyć z niej jadłospis zdrowy i wartościowy, zadbajmy o to, aby nie zabrakło w nim żadnego składnika odżywczego. Wyliczmy sobie, ile białka, węglowodanów i tłuszczy powinniśmy spożywać każdego dnia i trzymajmy się tych jasno wyznaczonych porcji. Możemy w tym celu zainstalować na swój telefon komórkowy specjalną aplikację do ustalania wartości odżywczych potraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here