oksybrazja

Oksybrazja jest mechanicznym zabiegiem kosmetycznym. Zabieg ten w nomenklaturze kosmetycznej funkcjonuje również pod nazwą peelingu tlenowo-wodnego. Zabieg oksybrazji polega na usuwaniu zanieczyszczeń oraz martwych komórek naskórka z powierzchni skóry. Zabieg ten wykonywany jest specjalistycznym urządzeniem, które ma wbudowaną pompę powietrza i dodatkowy wylot do butli z tlenem.

Złuszczanie zachodzi poprzez przepływ soli fizjologicznej pod ciśnieniem sprężonego powietrza przez specjalny aplikator. W przeciwieństwie do innych rodzajów peelingu, podczas oksybrazji nie dochodzi do kontaktu fizycznego skóry z przyrządem złuszczającym naskórek, co minimalizuje możliwość wystąpienia infekcji.

Przebieg oksybrazji krok po kroku

Prawidłowo przeprowadzony zabieg oksybrazji powinien składać się z trzech części.

Etap 1: kompleksowy demakijaż twarzy przeprowadzony przez kosmetologa

Etap 2: zabieg właściwy – kierowanie w stronę skóry twarzy tlenu oraz soli fizjologicznej (ważne jest, by pacjentka założyła przed rozpoczęciem zabiegu specjalistyczne okulary ochronne)

Etap 3: zaaplikowanie przez kosmetyczkę ampułki lub maseczki nawilżającej 

Dla kogo zabieg oksybrazji?

Zabieg oksybrazji sprawdzi się u osób posiadających skórę wrażliwą oraz naczyniową. Spełni również oczekiwania osób, które borykają się z przebarwieniami czy zmarszczkami, ma bowiem właściwości przeciwstarzeniowe oraz stanowi fantastyczna profilaktykę zastoju limfatycznego. Również pacjenci z przesuszoną i szarą skórą, która wymaga oczyszczenia i nawilżenia, szybko zauważą efekty. Oksybrazja może być również skuteczną pomocą dla osób borykających się z problemem trądziku oraz tłustej cery, wymagającej dogłębnego oczyszczenia, by wyglądać atrakcyjnie.

Peeling tlenowo-wodny może być z powodzeniem używany na inne części ciała. Zauważalne są bowiem efekty wykorzystania oksybrazji w walce z cellulitem, rozstępami czy brakiem jędrności skóry.

Przeciwwskazania

Najważniejsze przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu oksybrazji to:

– przeziębienie, stan gorączkowy

– zapalenie zatok, ucha

– wirusowe, bakteryjne zmiany na skórze

– uszkodzenie naskórka

– nowotwór

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

Efekty są widoczne praktycznie od razu po zakończeniu oksybrazji. Skóra jest przede wszystkim oczyszczona, ale również odżywiona i nawilżona. Peeling pozytywnie wpływa na wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, poprawę kolorytu skóry oraz zmniejszenie trądziku (pospolitego, różowatego) oraz powstałych wcześniej blizn czy rozstępów. W kwestii redukcji zmarszczek oksybrazja osiąga imponujące wyniki. Zachodzący podczas zabiegu drenaż limfatyczny powoduje, że zmniejszają się oznaki starości takie jak zmarszczki, kurze łapki, ale również worki i cienie pod oczami.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg oksybrazji jest bezbolesny. Wpływa na uczucie relaksu oraz odprężenia. Podczas zabiegu odczuwa się „uderzenia” niewielkich rozmiarów kropelek soli fizjologicznej o skórę, które ją oczyszczają. Warto podkreślić, że wykorzystywane podczas zabiegu składniki są naturalne, tym samym obojętne dla organizmu. Co więcej oksybrazja jest całkowicie sterylna.

Urządzenia umożliwiające przeprowadzenie oksybrazji

Specjalistyczne urządzenia do oksybrazji wyposażone są w mechanizmy zapewniające przepływ tlenu wraz z roztworem soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem. Końcówka wytwarzająca strumień ścierniwa powinna więc znajdować się w odpowiedniej odległości od skóry, od 5 do 10 mm. Wybierając sprzęt do oksybrazji należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, m. in.:

– wysoką jakość komponentów

– innowacyjność rozwiązań technologicznych

– moc wyjściową

– ciśnienie robocze

– ciśnienie pompy

– możliwość regulowania dawkowania soli fizjologicznej

Oksybrazja jest zabiegiem rekomendowanym dla osób, które oczekują bezbolesnego oczyszczenia skóry. Działa również przeciwzmarszczkowo, stanowi więc doskonałe antidotum dla szarej i przesuszonej skóry. 

Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/content/16-oksybrazja-urzadzenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here