Masaż bańką chińską – jakie korzyści przynosi?

0
919

Masaż bańką chińską jest jedną z propozycji terapii naturalnych, znajdujących się w ofercie gabinetów kosmetycznych. Pomaga pozbyć się cellulitu, działa też rozluźniająco na mięśnie. Dlaczego jeszcze warto się mu poddać?

Masaż bańką chińską służy poprawie ukrwienia ciała. Wykorzystuje próżniowe zasysanie skóry i znajdujących się pod nią tkanek, co przyczynia się do zwiększenia średnicy naczyń krwionośnych w danym miejscu. W efekcie następuje większe dotlenienie komórek, co umożliwia łatwiejsze uwalnianie toksyn z krwi i mięśni. Ta znana od 3 tysięcy lat metoda popularnie wykorzystywana była przeciwko przeziębieniu. Zabieg łagodzi napięcia mięśniowe i wspiera regenerację organizmu. Do innych znanych jego zalet i możliwości zastosowań należą:

  • Zmniejszenie uczucia stresu i niepokoju.

Kiedy terapeuta przesuwa bańki po skórze, następuje aktywacja przywspółczulnego układu nerwowego. Sprzyja to głębokiej relaksacji całego ciała.

  • Redukcja rozstępów i blizn.

Zwiększony przepływ krwi umożliwia organizmowi pozbycie się toksyn. Usprawnia krążenie limfy i wspomaga usuwanie nadmiaru płynów, przez co zmniejsza obrzęki. W ten sposób przyczynia się do złagodzenia blizn. Badania wykazały pozytywny wpływ masażu na rozstępy i blizny nawet w miejscach odległych od punktów, w których używane były przyrządy.

  • Leczenie żylaków i pajączków.

Żylaki pojawiają się, gdy zastawki wewnątrz żyły nie działają prawidłowo – nie są w stanie skutecznie przepchnąć krwi z mięśni z powrotem do serca. Krew się zatyka, a żyły skręcają się i wybrzuszają. Masaż bańką chińską umożliwia świeży przepływ krwi i tlenu do problematycznych obszarów. Już po pierwszej sesji da się zauważyć, że żylaki wydają się lżejsze, jednak dla uzyskania trwałych rezultatów konieczna jest seria zabiegów. Aby były skuteczne, należy wykonywać je na sucho.

Wiele salonów urody doceniło skuteczność terapii bańką chińską i dodało do oferty ten masaż. Konstancin stanowi lokalizację centrum odnowy biologicznej Krajmed, gdzie można skorzystać z niego w komfortowych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here