henna brwi
fot. pexels.com

Henna brwi jest jednym z prostszych zabiegów kosmetyczno upiększających. Dowiedz się, w jaki sposób samodzielnie w zaciszu własnego domu przyciemnić swoje brwi, czyli wykonać ich hennę!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/henna-na-skorze/

Wybierz dobry kosmetyk

Powodzenie wykonanej henny jest w znacznym stopniu uzależnione od jakości wybranego do tego kosmetyku. Tak więc sięgnij po produkt, który znasz z własnego doświadczenia albo z polecenia innych. Bardzo dobrze sprawdzają się zestawy do henny brwi polskich marek – jest takich kilka na rynku i można dostać je w drogeriach, dlatego też warto zwrócić na nie uwagę. Zakup zestawu ułatwia pracę, bo znajdziesz w nim zarówno pigment, jak i drobne akcesoria. Dodatkowo, jeśli chodzi o zestawy polskich marek to oferują one dobrymi pigmentami, które pozwalają uzyskać rozmaite nasycenie. Niestety zakup henny w tubce, nieznanej marki zazwyczaj skutkuje uzyskaniem brwi czarnych, a te nie każdemu pasują. Szczególnie Polkom o naturalnej, słowiańskiej urodzie. Tutaj warto sięgnąć po henny brązowe – ciemniejsze lub jaśniejsze, ale właśnie w odcieniu brąz.

Henna w domu krok po kroku

  1. Wykonaj dokładny demakijaż twarzy i umyj ją nawet jeśli nie masz na niej kolorowych kosmetyków, czy tych pielęgnacyjnych. Ważne jest, aby cała twarz, a szczególnie brwi i ich okolice były bardzo czyste. Po umyciu twarzy, grzebykiem wyczesz brwi (często jest w zestawach, a możesz też użyć czystej szczoteczki po tuszu do rzęs). 
  2. Wiele osób tłustym kremem zabezpiecza skórę wokół brwi, aby uniknąć jej przebarwienia i aby to tylko włoski brwi zyskały nowy kolor. Jeśli nie masz wprawy w hennie to ta metoda rzeczywiście ci pomoże. Tam gdzie posmarujesz tłusty krem tam henna nie chwyci swoim kolorem.
  3. Następny krok jest kluczowy i wymaga ogromnego skupienia. Przygotowaną według instrukcji na opakowaniu hennę nanieś na brwi. Miej na uwadze, że tu, gdzie jest henna Twoje brwi się zabarwią, staraj się więc nadać im odpowiedni kształt. W tym celu możesz wesprzeć się patyczkami do ucha, które są bardzo dobre, aby pozbyć się nadmiaru produktu. Te patyczki mogą posłużyć, jako alternatywa dla kremu.
  4. Po około 10-15 minutach (w zależności od wskazań na opakowaniu) zmyj hennę letnią wodą i po kilku minutach możesz śmiało wyregulować brwi. Pamiętaj, że regulacji nie należy robić przed henną, ponieważ barwnik może wniknąć w dziurki po wyrwanych włosach, a to może wywołać negatywne skutki.

Przeczytaj też: http://dobrenawyki.pl/dieta-i-trening-kluczem-do-wymarzonej-sylwetki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here