tusz do rzęs
fot. pexels.com

Maksymalne wydłużenie, niebanalna długość, jeden ruch dla wydłużonych rzęs – właśnie takie i inne sformułowania możesz wyczytać na wydłużających tuszach do rzęs. Dziś opowiadamy, jak naprawdę działa wydłużający tusz i odpowiemy na pytanie – czy tusz, który nie wydłuża, a pogrubia również może rzęsy wydłużyć!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/wydluzajacy-tusz-do-rzes/ 

Jak działa tusz – bez względu czy jest wydłużający czy pogrubiający?

Tusz do rzęs posiada kilka elementów, które są kluczowe jeśli chodzi o jego funkcjonalność. To kształt samej szczoteczki, konsystencja i skład barwnika oraz uszczelka – to miejsce, z którego na zewnątrz wychodzi szczoteczka. Właśnie one gwarantują dobry efekt pomalowanych rzęs, czyli tego że będą rozczesane i ciemne. Warto jednak mieć na uwadze, że każdy tusz ma te elementy i każdy sprawia, że rzęsy są ciemne. To szczoteczka decyduje o tym, czy rzęsy ładnie się rozczesują czy sklejają. Jeśli szczoteczka nieumiejętnie rozczesuje włoski wtedy barwnik oblepia je i wyglądają nieestetycznie. Jeśli natomiast szczoteczka jest precyzyjna wtedy umożliwia ładne pomalowanie rzęs, rozczesanie ich i usunięcie nadmiaru barwnika. Dzięki temu, rzęsy są już na pierwszy rzut oka jakby grubsze, dłuższe, bardziej ciemne. 

No właśnie! Jak widzisz nie chodzi o to, czy tusz ma napisane na opakowaniu, że jest wydłużający czy pogrubiający, tylko chodzi o to jaką ma szczoteczkę. To ona jest kluczowa i ma znaczenie na długość rzęs. Jeśli zatem widzisz tusz do rzęs, który na opakowaniu ma napisane, iż jest wydłużający nie wierz w to tak bezwzględnie. Sprawdź, jaką ma szczoteczkę i ile osadza się na niej barwnika, jak wyjmujesz ją z opakowania. Pamiętaj, że tusz, który ma napisane – pogrubiający, również może twoje rzęsy wydłużyć. Tak naprawdę każdy tusz, w jakimś stopniu i wydłuża i pogrubia rzęsy, ponieważ barwnik, jaki osadza się na rzęsach gwarantuje taki efekt.

Jakie są Twoje naturalne rzęsy?

To inny, ale bardzo ważny aspekt jeśli chodzi o malowanie rzęs. Jeśli twoje naturalne rzęsy są cienkie i słabe, to nawet najlepszy tusz do rzęs może okazać się niewystarczający. Wówczas trzeba zadbać o dobry preparat na wzmocnienie rzęs lub wybrać taki tusz, który posiada w sobie składniki odżywcze.

Przeczytaj też: http://www.derm-art.pl/jak-dbac-o-wlosy-krecone/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here