Jak dobrać soczewki kontaktowe

Coraz większa liczba osób z wadą wzroku decyduje się na wybór soczewek kontaktowych zamiast tradycyjnych okularów. Nic dziwnego. Soczewki są bardziej funkcjonalne, nie parują i nie osadza się na nich wilgoć, nie mogą także spaść z nosa i ulec uszkodzeniu. Każdy początkujący musi zacząć od dobrania dla siebie właściwych soczewek.

Czy soczewki można dobrać samodzielnie?

Soczewek kontaktowych nie wolno i nie powinno dobierać się samodzielnie! W tym celu należy się udać do okulisty lub optometrysty. Wykona on specjalistyczne badanie, które pozwoli na określenie rodzaju oraz wielkości wady. Jego zadaniem jest również poznanie geometrii oka. Sprawdzi on również, czy u pacjenta nie występują schorzenia oczu, które mogłyby wykluczać noszenie soczewek. Dopiero po zebraniu tych wszystkich danych lekarz może dobrać odpowiednie soczewki. Czy to znaczy, że pacjent nie ma żadnego wyboru? Nie! Wciąż ma on wpływ na to, na jakiego producenta się zdecyduje. Wybiera on także soczewki kontaktowe pod kątem częstotliwości ich użytkowania.

Jak wybrać idealne dla siebie soczewki?

Soczewki kontaktowe są dostępne w wersji jednorazowej. Oznacza to, że zakłada się je rano, by wieczorem je zdjąć i wyrzucić. To rozwiązanie higieniczne i niewymagające czyszczenia soczewek. Na rynku istnieją także soczewki wielokrotnego użytku. Jest to opcja bardziej ekonomiczna. Niektóre osoby cenią sobie to, że swoje soczewki mogą schować w pojemniczku, zamiast każdorazowego sięgania po nowy produkt. Muszą jednak je regularnie czyścić. Oprócz częstotliwości użytkowania soczewek ważne jest, aby sięgnąć po wyrób zaufanego producenta. Warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Acuvue, która przygotowała soczewki kontaktowe dla różnych wad wzroku. Są one wykonane z miękkich i przepuszczalnych tlen materiałów, dzięki czemu zapewniają komfort. Ich zaletą jest również to, że zawierają składnik nawilżający, a także chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Więcej informacji można znaleźć na stronie Acuvue.pl.

Soczewki kontaktowe pozwalają na życie bez ograniczeń. Trzeba jednak bezwzględnie przestrzegać zasad higieny i nauczyć się ich zakładania oraz zdejmowania – w obu przypadkach szybko można wyrobić sobie odpowiednie nawyki. Największym wyzwaniem jest więc dobranie odpowiednich soczewek. W tej kwestii warto zaufać specjaliście. Każdy z nas sam decyduje o tym, po jaki tych soczewek sięgnie – mogą być one jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Od nas także zależy, kto będzie ich producentem – z pewnością warto rozważyć ofertę znajdującą się na stronie Acuvue.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here