Wszystko o depilacji laserem

Zabiegi depilacji laserowej to jedne z najczęściej wykonywanych w ramach medycyny estetycznej. I nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież jest to jedyny sposób, by pozbyć się raz na zawsze niechcianych włosków w wybranej partii ciała. Jeśli i Ty chcesz cieszyć się idealnie gładką skórą, przeczytaj koniecznie nasze kompendium wiedzy.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Wiązki laserowego światła wydzielane ze specjalnej głowicy docierają bezpośrednio w głąb skóry i niszczą główny barwnik włosa, czyli melaninę. To dlatego z każdym kolejnym zabiegiem włosków jest coraz mniej, aż w końcu znikają bezpowrotnie.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Chociaż już po pierwszym zabiegu znika średnio 50% owłosienia z wybranej partii skóry, to jednak jeden zabieg nie wystarczy, by całkowicie pozbyć się włosków. Ilość koniecznych zabiegów to kwestia indywidualna, a wiele zależy od struktury włosków czy rodzaju skóry i partii ciała. Najczęściej wykonywanych jest od 3 do 7 zabiegów w mniej więcej comiesięcznych odstępach czasu.

Aby podtrzymać efekty trwałej depilacji laserem, warto wykonywać jeden zabieg przypominający raz w roku.

Gdzie można usuwać owłosienie?

Depilacja laserowa pozwala usuwać włoski z każdej części ciała. Wśród kobiet najbardziej popularna jest depilacja laserowa bikini w Warszawie, ale też trwałe usuwanie włosków z nóg, pach oraz twarzy. Na takie zabiegi decydują się też coraz częściej panowie, którzy usuwają włosy z pleców, klatki piersiowej czy pośladków.

Czy depilacja laserem boli?

Pierwsze urządzenia laserowe rzeczywiście przyczyniały się do powikłań, takich jak przebarwienia skóry i poparzenia, a same zabiegi sprawiały ogromny ból. Dzisiaj taki sprzęt odszedł już do lamusa, za to zastąpiły go urządzenia nowej generacji. Nowoczesne głowice laserowe posiadają specjalną nakładkę chłodzącą, która działa jak naturalny znieczulacz. Nie ma więc mowy, by pacjent odczuwał jakikolwiek dyskomfort. Warto też wziąć pod uwagę, że każdy zabieg trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut. Dla przykładu, na depilację laserową pach trzeba poświęcić każdorazowo 2 minuty.

Czy każdy może trwale usunąć włoski laserem?

Depilacja laserem jest bezpieczna, ale przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów jest ciąża, okres karmienia piersią, choroby skóry, podrażnienie skóry, przyjmowanie leków światłouczulających, opalenizna, choroby onkologiczne oraz związane z krzepliwością krwi.

Gdzie udać się na zabieg?

Warto wybrać renomowaną klinikę, w której pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy zabiegi depilacyjne wykonują najlepszej jakości sprzętem. Tylko wtedy możemy liczyć na pełen komfort oraz skuteczność działania wiązek laserowego światła, a nasza skóra będzie już na zawsze gładka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here