Dobry psychiatra

Leczenie depresji to wymagający proces nie tylko dla pacjenta. Potrzeba dobrego specjalisty, który poprowadzi terapię. Z uwagi na to, że istnieje wiele nurtów psychoterapeutycznych, dobry psychiatra dopasuje najlepszy z nich do indywidualnego przypadku danego pacjenta. Specjaliści często podejmują się prowadzenia psychoterapii poznawczo-behawioralnej, ponieważ wykazuje dużą skuteczność w leczeniu depresji. Czas dowiedzieć się o niej więcej!

Terapia poznawczo-behawioralna – innowacyjny sposób leczenia depresji

Terapia poznawczo-behawioralna szczególnie sprawdza się w leczeniu depresji oraz zaburzeń lękowych. Co ważne, jest jedną z najlepiej przebadanych pod kątem skuteczności form terapii. Podstawą tego nurtu jest założenie, że myśli, emocje i zachowania wpływają na siebie wzajemnie, a co za tym idzie – tworzą wzorce. Nie zawsze są one właściwe. Aby zmienić ustalone schematy potrzeba wsparcia doświadczonego terapeuty, który pomoże dostrzec wzorce i zmienić utrwalone zachowania na takie, które przyniosą pacjentowi korzyść. Terapia poznawczo-behawioralna może być prowadzona równocześnie z leczeniem farmakologicznym jako jego uzupełnienie. O wszystkim decyduje prowadzący lekarz psychiatra, dlatego trzeba go wybrać rozsądnie. Dobry psychiatra w Warszawie to dr Joanna Głowacka, która odbyła szkolenie z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej.

Dobry psychiatra w Warszawie, czyli dr Joanna Głowacka

Poszukując dobrego psychiatry w Warszawie, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na wykształcenie i ścieżkę zawodową wybranego specjalisty. Jeśli szukasz lekarza, który ma wiedzę z zakresu nurtu poznawczo-behawioralnego, spróbuj udać się do dr Joanny Głowackiej. Jako dobry psychiatra dr Joanna Głowacka ma bogate doświadczenie, o którym więcej przeczytasz tutaj https://psychiatrzy.pl/lekarze-psychiatrzy/. Możesz umówić się na konsultację w Instytucie Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Osobowości. Dr Głowacka pomoże nie tylko w przypadku zaburzeń depresyjnych i obsesyjno-kompulsywnych, ale również stanów lękowych i psychoz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here