medycyna naturalna

Medycyna naturalna alternatywne sąd oni konwencjonalne metody leczenia różnych dolegliwości. Nie wszystkie alternatywne formy zyskały uznanie współczesnej medycyny konwencjonalnej, jednak nie brakuje zwolenników takich rozwiązań jak akupunktura czy hydroterapia. Czym dokładnie jest medycyna alternatywna? Jakie są jej przykłady? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/medycyna-naturalna-i-alternatywna/ 

Medycyna alternatywna – czym dokładnie jest? 

Medycyna alternatywna powszechnie używana jest w celu profilaktyki leczenia, która nie mierz ci się w zakresie medycyny konwencjonalnej. Można zdefiniować i ją jako różnorodne praktyki terapeutyczne lub profilaktyczne, taki jak homeopatia, naturopatia, bioenergoterapia, a punktura, aromaterapia, ziołolecznictwo czy masaże lecznicze. Są to sposoby, które nie są zgodne z ogólnoprzyjęty mi metodami medycznymi oraz mogą nie mieć naukowego wyjaśnienia skuteczności. 

Medycyna alternatywna jest to termin, który określa produkty i praktyki medyczne, które są częścią standardowej opieki medycznej. Za standardową opiekę uznawane są praktyki wykonywane przez lekarzy oraz innych pracowników służby zdrowia. Medycyna komplementarne są to niestandardowe metody leczenia, które najczęściej stosowane są wraz z tymi standardowymi. 

Terapia alternatywna – przykłady 

Jednymi z lepiej poznanych metod leczenia alternator tylnego jest akupunktura i akupresura. Według starożytnych wierzeń chińskiej, w organizmie człowieka występują meridiany, przez które w ciele przepływa energia. Zablokowanie przepływu energii sprzyja powstawaniu zaburzeń funkcjonowania licznych narządów. Odblokowanie przepływ energii możliwe jest przez nakłuwanie czy ugniatanie określonych punktów na ciele. Hydroterapia to ogólnie określona terapia wodna. Stosuje się ją z wykorzystaniem dysz, masaży podwodnych, a także kąpieli mineralnych. Zabiegi te wykorzystują fizyczne właściwości wody, tak jak temperatura Czy ciśnienie, do celów terapeutycznych, żeby stymulować krążenie krwi oraz leczyć objawy niektórych schorzeń. 

Medycyna naturalna – leczenie 

Medycyna naturalna wykorzystuje naturalne produkty w celach terapeutycznych. Apiterapia wykorzystuje lecznicze właściwości produktów pszczelich, takie jak pyłek kwiatowy, miód czy pierzga. Przeciwwskazaniem do stosowania takiej metody jest uczulenie na którykolwiek z produktów pszczelich. Aromaterapia wykorzystuje z kolei cenne właściwości olejków eterycznych, które mogą być aplikowane od razu na skórę lub wykorzystywane do inhalacji. Tutaj tak samo jak w przypadku apiterapii, przeciwwskazaniem może być uczulenie na wybrany olejek eteryczny. 

Zobacz też: http://dobrenawyki.pl/masaz-leczniczy-techniki-zastosowanie-i-przeciwwskazania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here