Manicure hybrydowy - co warto wiedzieć?

Lakiery hybrydowe zrewolucjonizowały branżę kosmetyczną. Stały się prawdziwym hitem wśród lakierów, a wszystko z uwagi na ich super trwałość. Stosunkowo szybki do wykonania zabieg niemalże niczym nie różni się od zabiegów z wykorzystaniem tradycyjnych lakierów. Jedyna różnica polega na specjalnym utwardzeniu lakieru hybrydowego pod lampą UV. Przyjrzyjmy się zabiegowi z bliska!

Jak wygląda zabieg manicure z wykorzystaniem lakierów hybrydowych?

Każdy salon manicure w Gdańsku czy innym mieście wykonuje zabieg manicure według tego samego schematu. Jest to niezmienna kolejność, którą należy wykonać na paznokciach, aby uzyskać trwały efekt pięknej stylizacji. W pierwszej kolejności kosmetyczka musi obejrzeć płytkę paznokcia, zdezynfekować dłonie i przygotować paznokcie pod wykonanie zabiegu. W tym celu odsuwa lub wycina skórki, piłuje paznokcie na odpowiednią długość, nadaje im kształt oraz matowi płytkę paznokcia. Zmatowienie jest niezbędne, gdyż gwarantuje lepszą przyczepność lakieru. Do tych czynności wykorzystuje pilniki i bloki polerskie o odpowiednio dobranej grubości.

Następnie przeczyszcza płytkę paznokcia specjalnym płynem i wacikiem bezpyłowym. Chodzi tutaj o odtłuszczenie i usunięcie pozostałości. Tak przygotowana płytka jest gotowa na przyjęcie pierwszej warstwy bazy.

Niezwykle ważne jest, aby kosmetyczka nakładając bazę, zrobiła to równomiernie, nie zalewając skórek i zabezpieczając odpowiednio końcówkę paznokcia. Po nałożeniu bazy należy ją utwardzić pod lampą UV. Zwykle trwa to 2-3 minuty. Po utwardzeniu należy przemyć ponownie specjalnym płynem płytkę, w celu usunięcia lepkiej warstwy powstałej w trakcie utwardzania.

Kolejnym etapem jest naniesienie lakieru z wybranym kolorem. Tutaj zabieg wygląda tak samo, jak w przypadku topu, czyli cienka, równomiernie rozłożona warstwa i pod lampę na kolejne kilka minut. Każdą warstwę lakieru należy utwardzać. W momencie uzyskania idealnego krycia należy po utwardzeniu i przemyciu ostatniej warstwy nałożyć top. Top jest bezbarwną warstwą końcową, która nadaje paznokciom połysk i wzmacnia całą stylizację.

Po utwardzeniu topu płytka zostanie przemyta po raz ostatni, a w skórki kosmetyczka wsmaruje odżywkę. Tak przygotowane paznokcie będą cieszyć klientkę przez najbliższe kilka tygodni, bez obawy o odpryski czy pęknięcia.

Na co zwrócić uwagę wybierając salon manicure?

Kiedy zdecydujesz się wykonać zabieg, postaw na sprawdzone salony. Jak je znaleźć możesz przeczytać w naszym poradniku: JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY SALON MANICURE W WARSZAWIE? WIEMY, JAK GO ZNALEŹĆ! Spisaliśmy w nim wszystkie niezbędne informacje odnośnie dobrej jakości salonów w okolicy, wskazaliśmy także wiarygodne źródła, z których weźmiesz namiary na sprawdzone i najlepsze salony w Twoim mieście. To skupisko elementarnej wiedzy na temat manicure nie tylko hybrydowego!

Dzisiaj mamy możliwość wykonać manicure różnymi technikami, niemniej jednak to właśnie manicure hybrydowy zyskał największą sławę i cieszy się najlepszą popularnością.

aplikacja Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here