Jaki jest skuteczny środek na odchudzanie? Ujawniamy tajemnicę!

Niektórzy traktują je jak magiczne preparaty, które w cudowny sposób pozwoliłyby im na zadbanie o własną wagę i zdrowie. Osoby mocno zdeterminowane i z całych sił pragnące schudnąć potrafią wydawać na nie swoje ostatnie pieniądze, byleby tylko szybciej móc spełnić swoje skryte marzenia. Mówimy oczywiście o tabletkach na odchudzanie, które dziś każdy z nas może dostać w pierwszej lepszej aptece, drogerii czy nawet sklepie z artykułami sportowymi. Zazwyczaj wierzymy w ich działanie. Ufamy producentom takich preparatów, którzy obiecują nam gruszki na wierzbie, gwarantując niemalże błyskawiczną utratę wszystkich nadprogramowych kilogramów. Nie można jednak sądzić, że tabletki na odchudzanie w aptece są remedium na wszystkie problemy związane z nadmierną masą ciała. Gdyby tak było, na świecie nie byłoby już żadnych ludzi otyłych. Wszyscy cieszylibyśmy się smukłymi i wysportowanymi sylwetkami, bo gdy tylko przybralibyśmy na wadze, od razu łyknęlibyśmy sobie kilka tabletek magicznego preparatu, aby równie szybko pozbyć się tych kilogramów. Tak się jednak nie dzieje – cuda niestety nie istnieją. Nie znaczy to jednak, że z tabletek na odchudzanie w ogóle nie możemy korzystać. Mimo iż nigdy nie staną się one całkowitą alternatywą dla dobrej diety i aktywności fizycznej, mogą nam pomóc w wielu kwestiach. Jeśli więc z ich pomocą chcemy wyłącznie ułatwić i usprawnić swoje całe odchudzanie, możemy jak najbardziej to zrobić. Koniecznie spróbujmy jednak wybrać dla siebie naprawdę odpowiednie środki. Nie wszystkie z nich będą bezpieczne dla naszego organizmu.

Większość tabletek na odchudzanie polecana jest osobom, których indeks masy ciała przekracza wartość 27. Koniecznie sprawdźmy, czy należymy do tego grona potencjalnych klientów. Wyliczmy swoje BMI, posługując się w tym celu wygodnymi internetowymi kalkulatorami. Zobaczmy, czy rzeczywiście z naszą wagą jest aż tak źle, że musimy już teraz sięgnąć po odchudzające preparaty. Jeżeli bowiem nasz indeks masy ciała wynosi mniej niż 27, przyjmowanie takich suplementów nie będzie mieć większego sensu – jedynie stracimy na nich swoje pieniądze, a na pewno nie nadprogramową wagę. Suplementów tego rodzaju nie możemy też stosować ciągle. Zanim zaczniemy je przyjmować, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ich instrukcją obsługi. W opakowaniu preparatu na pewno znajdziemy jego ulotkę. Sprawdźmy na niej, jak powinniśmy go dawkować i przez jak długi czas możemy go przyjmować. Zazwyczaj takie suplementy spożywa się przez maksymalnie kilka miesięcy. W tym krótkim czasie mogą one zmienić liczne rzeczy w naszym organizmie, co spowoduje kolejno szybszą utratę kilogramów.

W większości przypadków tabletki na odchudzanie w aptece oddziałują na nasz receptor głodu. Zawarte w nich substancje mogą wypełniać nasz żołądek i sprawiać, że będziemy odczuwać mniejszy głód. Specjalistyczne mieszanki zróżnicowanych substancji wpływają nawet na nasz stan psychiczny. Stymulują nasz organizm do produkowania większej ilości hormonów szczęścia (m.in. serotoniny), a te ograniczają nasz apetyt. Jedną z takich substancji jest m.in. chrom. To wyjątkowy związek, który wspiera zachodzące w naszym organizmie procesy metaboliczne. Ogranicza nasz apetyt, zmniejszając przede wszystkim naszą ochotę na słodycze. W efekcie doprowadza do szybszej utraty tkanki tłuszczowej i pozwala nam dłużej wytrwać na niskokalorycznej diecie. Często też tabletki na odchudzanie w aptece składają się z ananasa bądź gorzkiej pomarańczy. Te dwie substancje równie dobrze wypełniają nasz żołądek, a oprócz tego są tak smaczne, że sprawiają, iż zaczynamy mieć mniejszą ochotę na zakazane produkty. Jeśli natomiast mamy problemy z wypróżnianiem się, zacznijmy przyjmować błonnik pokarmowy w tabletkach. Na pewno doskonale znamy już jego działanie. To niesamowita substancja, dzięki której będziemy w stanie utrzymać swoją wagę w ryzach.

Niektóre tabletki odchudzające ograniczają również wchłanialność tłuszczów występujących w pożywieniu. Te preparaty sprawdzą się u nas doskonale, jeżeli chcemy schudnąć, a nie mamy ochoty na przechodzenie na rygorystyczne i bardzo niskokaloryczne diety. Oczywiście nawet podczas przyjmowania takich tabletek musimy zmienić delikatnie swój system żywienia. Możemy jeść to, co dotychczas, ale powinniśmy zmniejszyć porcje wszystkich posiłków. Niestety mimo iż takie tabletki na odchudzanie w aptece działają naprawdę skutecznie, mają one również swoje spore i wyraźne wady. Jako że powodują mniejszą wchłanialność samych tłuszczów, jednocześnie ograniczają nasz dostęp do witamin i substancji mineralnych. Nawet gdy jemy bardzo zdrowo, a jednocześnie przyjmujemy takie specyfiki, możemy nabawić się sporych niedoborów pewnych substancji, które negatywnie zadziałają na cały nasz organizm. Jeśli więc koniecznie już chcemy skorzystać z tych specyfików, najpierw udajmy się do swojego lekarza (chociażby rodzinnego) i opowiedzmy mu o swoich zamiarach. To on skieruje nas wtedy na podstawowe badanie krwi, dzięki któremu sprawdzimy, czy możemy w pełni bezpiecznie przyjmować takie substancje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here