Jak zabrać się za odchudzanie? Jaką dietę i jakie ćwiczenia zastosować?

Tabletki wspomagające odchudzanie są bardzo łakomym kąskiem dla osób zmęczonych już stosowaniem nieefektywnych diet. Można je dostać na każdym kroku – w aptece, sklepie z suplementami czy wielu internetowych marketach. Bez trudu da się je kupić i to nawet za niewielkie pieniądze, bo mimo iż niektóre z nich kosztują czasem więcej niż sto złotych, cena pozostałych wynosi mniej niż pięćdziesiąt złotych – a ta kwota jest naprawdę niewielka w porównaniu do tego, co można dzięki niej osiągnąć. Czy jednak na pewno? Większość osób wierzy w założenia producentów takich specyfików i pokłada spore nadzieje w ich działaniu. To one mają bowiem sprawić, że stosująca je osoba zacznie chudnąć szybko i łatwo. W błyskawicznym tempie usunie wszystkie swoje zbędne kilogramy, odsłaniając następnie swoją nową i smukłą sylwetkę, mogąc się nią później chwalić przed całym światem. Niektórzy dietetycy sami przepisują swoim pacjentom różnorodne preparaty wspomagające odchudzanie, inni jednak negują ich właściwości i zalecają w ogóle ich nie kupować. Nie można jednak wrzucać takich produktów do jednego worka. Mimo iż część z nich może wyrządzić sporo szkód, pozostałe potrafią naprawdę wspaniale zadziałać i wesprzeć cały proces odchudzania.

Czy takie produkty są bezpieczne?
To oczywiście zależy. Zdarzało się bowiem, że poprzez zastosowanie suplementów diety organizm przestawał prawidłowo funkcjonować. Jeżeli w ich składzie wystąpią nieodpowiednie substancje, doprowadzą one do pojawienia się pewnych skutków ubocznych. W większości przypadków tabletki wspomagające odchudzanie mają za zadanie usprawniać procesy metaboliczne. O ile ich działanie będzie delikatnie, przemiana materii rzeczywiście zostanie poprawiona. Gorzej, gdy efekt pobudzenia perystaltyki jelit zagwarantują substancje przeczyszczające. A producenci suplementów diety uwielbiają dodawać je do swoich produktów. Bardzo często sięgają m.in. po senes, który mimo iż jest zupełnie naturalną substancją, doskonale radzącą sobie z zaparciami, nie może być stosowany zbyt długo. Organizm szybko się od niego uzależnia. Gdy kuracja zostaje zakończona, pojawia się problem – człowiek nie jest w stanie samodzielnie i normalnie się wypróżnić. Układ metaboliczny pracuje jeszcze wolniej niż wcześniej, co może zakończyć się poważnymi problemami z zaparciami. Na takie środki trzeba uważać – najlepiej w ogóle ich nie kupować.

Środki o działaniu przeczyszczającym często też zawierają inne negatywne substancje. To nie tylko senes może doprowadzić do pojawienia się pewnych skutków ubocznych, ale także i kofeina. Mimo iż przez same instytucje do spraw badania żywności uznawana jest ona za substancję bezpieczną, jej nadmiar może wywołać liczne skutki uboczne. Nie wolno zatem przekraczać zalecanej dawki kofein. Spożycie jej w nadmiarze może spowodować podwyższenie ciśnienia oraz zaburzyć samą psychikę, wywołując ogólne rozdrażnienie i napięcie. Ludzie pijący ogromne ilości kawy zazwyczaj są bardziej zdenerwowani i zestresowani. Mimo iż wierzą w to, że kofeina pobudzi ich do działania, nie mają pojęcia, że jednocześnie może ona pogorszyć ich stan psychiczny – a gdy człowiek nie jest spokojny, koncentracja także drastycznie spada. Tabletki wspomagające odchudzanie, wykazujące się przede wszystkim przeczyszczającym działaniem, składają się również z ogromnych dawek błonnika pokarmowego. Teoretycznie można by było to uznać za ich zaletę. Błonnik pokarmowy jest naprawdę świetną substancją, która przyspiesza tempo przemiany materii. Stosowany w nadmiarze wywołuje jednak liczne problemy gastryczne, a także osłabia wchłanialność różnych substancji odżywczych. Witaminy i minerały występujące w naturalnym pożywieniu są przez niego bezustannie usuwane, co kończy się zazwyczaj pogorszeniem się stanu ogólnego zdrowia.

Jak zatem bezpiecznie stosować tabletki wspomagające odchudzanie? Najlepiej wybierać te naturalne, których zdecydowanie nie brak na rynku. Jednym z takich stu procentowo bezpiecznych środków będzie chociażby zielona herbata. Przygotowany z niej napar na pewno pomoże w gubieniu zbędnych kilogramów. Zawarta w nim teina jest składnikiem przypominającym samą kofeinę – równie dobrze pobudza organizm, dlatego warto ją spożyć na krótką chwilę przed treningiem, aby jeszcze lepiej przyłożyć się do ćwiczeń i sprawić, by były one bardziej efektywne. Zieloną herbatę można także zastąpić kawą o tej samej barwie. Będzie ona znacznie zdrowszym wyborem od zwykłego czarnego pobudzającego naparu. Zielona kawa, jako jeden z nielicznych produktów, składa się z kwasów chlorogenowych. Wprowadzone do organizmu mogą obniżyć wchłanialność różnych składników odżywczych – w tym węglowodanów oraz tłuszczów. Zielona herbata to taki napój, od którego wypicia warto rozpoczynać każdy dzień. Szybko można przyzwyczaić się do jej smaku, aby następnie zastąpić nią klasyczną czarną kawę. Ta zielona będzie nie tylko zdrowsza, ale też znacznie lepiej wspomoże cały proces odchudzania. Każdy, kto zacznie ją regularnie spożywać, szybko sam dostrzeże jej pozytywne właściwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here