probiotyki na odchudzanie

Na całym świecie bezustannie popularyzowane są nowoczesne diety i nowe jadłospisy żywieniowe, które według założeń ich twórców mają umożliwić ludziom błyskawiczną utratę wagi i automatyczne pozyskanie lepszej szczupłej sylwetki. Niektóre z nich są dość wartościowe i zdrowe, jednak inne bywają tak niebezpieczne, że potrafią poważnie zaszkodzić nawet całemu życiu, w skrajnych przypadkach doprowadzając do samej śmierci. Ostatnio na stronach internetowych poświęconych tej tematyce pojawiają się coraz częściej artykuły zatytułowane „metformina a odchudzanie”. Niektórzy twierdzą bowiem, że to właśnie ten związek może doprowadzić do gwałtownej utraty wszystkich nadprogramowych kilogramów i uważają go za cudowne remedium na wszelkiego rodzaju problemy z wagą. Osoby, które posłużyły się już tą metodą, twierdzą, że dzięki niej w ciągu zaledwie jednego miesiąca udało im się zrzucić kilka kilogramów, a kontynuacja diety sprawiła, że raz na zawsze pozbyli się całej swojej nadwagi lub otyłości. Podstawową wadą tego trybu żywienia jest jednak trudna dostępność metforminy. Występuje ona jedynie w specjalistycznych środkach farmakologicznych, dostępnych wyłącznie na receptę. Aby je uzyskać, należy albo rzeczywiście zachorować na jakąś chorobę, albo wykazać się niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi i po prostu symulować. Metformina występuje bowiem przede wszystkim w lekach przeznaczonych do leczenia samej cukrzycy. Niestety jej spożycia w innych przypadkach nie zalecają żadni lekarze, specjaliści czy dietetycy. Wszyscy z nich twierdzą, że substancja ta, zastosowana przez osobę całkowicie zdrową, może okazać się dla niej bardzo niebezpieczna. Czy zatem warto aż tak ryzykować własnym życiem, byleby tylko osiągnąć lepszą sylwetkę?

Głównym działaniem metforminy jest po prostu absorbowanie nadmiaru glukozy. Zawierające ją preparaty potrafią wchłaniać cukry pochodzące z normalnych produktów spożywczych, w ten sposób mogąc również obniżyć poziom glukozy we krwi. Gdy on spada, zmniejsza się ogólny apetyt. Wyrównanie poziomu cukru stabilizuje samo łaknienie i sprawia, że człowiek nie czuje się już aż tak głodny, dlatego może uzyskać większą kontrolę nad swoim stylem żywienia. W końcowym efekcie metformina ogranicza odkładanie się tkanki tłuszczowej i wpływa pozytywnie na wygląd całej sylwetki, zazwyczaj powodując spadek wagi. Szybko odkryto te dodatkowe właściwości związki i z tego względu zaczął się on popularyzować zwłaszcza wśród kobiet. To właśnie panie najczęściej bowiem narzekają na swój wygląd zewnętrzny. Zasypywane z każdej strony wizerunkami perfekcyjnych gwiazd showbiznesu czują ogromną presję, która zachęca je do przechodzenia na bardzo restrykcyjne diety. Jeżeli w naturalny sposób nie potrafią pozbyć się swoich zbędnych kilogramów, szukają takich rozwiązań, dzięki którym zadbałyby o swoją wagę w sposób znacznie prostszy i szybszy. Sprawdzają, jak metformina a odchudzanie mogą się ze sobą łączyć. Szukają informacji na ten temat w Internecie i bez trudu odnajdują różnorodne wątki na popularnych forach internetowych, na których kobiety dzielą się ze sobą wrażeniami związanymi ze stosowania tych „cudownych” leków na cukrzycę. Niektóre twierdzą nawet, że to dzięki nim zrzuciły aż dziesięć kilogramów w ciągu jednego miesiąca. Mówią jednocześnie o tym, iż ta metoda nie wywołała u nich żadnych skutków ubocznych. Wydaje się być ona rzeczywiście niesamowicie przyjemnym sposobem na odchudzanie. A co o tym wszystkim sądzą lekarze?

Metforminę trudno jest w ogóle uzyskać. Jako że sprzedawana jest ona wyłącznie na receptę, by móc się razem z nią odchudzać, trzeba albo rzeczywiście chorować na cukrzycę, albo umiejętnie oszukać swojego lekarza i w jakiś sposób przekonać go do przepisania tych leków. Występuje ona jedynie w nielicznych środkach farmakologicznych. Jest lekiem stosowanym zarówno przez samych cukrzyków, jak i osoby chorujące na insulinooporność bądź znajdujące się w stanie podwyższonego ryzyka w związku z przesadnie podwyższonym poziomem glukozy we krwi. Czasem też środki składające się z metforminy przepisywane są kobietom, które mają bardzo nieregularne miesiączki i zaburzony cykl menstruacyjny, a mimo tego chciałyby zajść w ciążę. Tego typu preparaty bardzo mocno i agresywnie oddziałują na organizm. Mogą mu oczywiście pomóc, co wynika z ich zastosowania, ale jednak wykorzystane przez zdrową pacjentkę najprawdopodobniej po prostu jej zaszkodzą.

Metmorfina ma niestety wiele skutków ubocznych. Mimo iż odchudzające się z nią kobiety raczej nie zechcą wspomnieć o tym fakcie swoim koleżankom, trzeba zdawać sobie z niego sprawę. Osoby, które leczą się lub odchudzają się z pomocą takich preparatów, mogą cierpieć m.in. na nawracające mdłości czy nawet wymioty. Często też dokuczają im poważne bóle brzucha oraz biegunki. Ogólnie rzecz biorąc metformina może też obniżać ogólne samopoczucie, powodować rozdrażnienie i osłabiać koncentrację. Zamiast wierzyć w magiczne działanie tego związku, lepiej po prostu przejść na racjonalną dietę i zacząć się ruszać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here