dieta paleo
fot. pexels.com

Istnieje wiele rodzajów różnych diet, po które coraz częściej sięgamy, aby móc zrzucić dodatkowe kilogramy. Jedną z takich diet jest paleo dieta. Pomaga ona w redukcji zbędnych kilogramów, a także buduje lepsze samopoczucie. Czy wiesz, na czym polega dieta paleo? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/dieta-paleo-moda-czy-koniecznosc/

Styl życia

O diecie paleo można powiedzieć, że stanowi ona konkretny styl życia. To nie tylko chwilowa zmiana, ale sposób żywienia, który zostaje z nami na stałe. Polega on na żywieniu się tym, co jedli nasi przodkowie w czasie paleolitu i neolitu. A więc 3 miliony lat temu!

Wówczas dieta ta opierała się na zjedzeniu tego, co udało się upolować lub złowić. Wówczas nie kupowano pokarmu, a samemu o niego walczono. W tamtym okresie czasu prowadzono głównie koczowniczy tryb życia, a także nie było zbyt dużo zbóż, strączków, a także nabiału.

Na czym polega dieta paleo?

W diecie tej spożywa się głównie jajka, mięso, ryby, warzywa oraz owoce. W tej diecie nie je się żadnych przetworzonych produktów, ani też strączków, nabiału, cukru oraz oleju. Brzmi jak wyzwanie, prawda?

W diecie paleo dozwolone są wszystkie owoce, z wyjątkiem bananów, mango, winogron, czereśni oraz owoców suszonych, a także warzywa bez skrobi, czyli bez ziemniaków czy kukurydzy, można jeść również drób oraz ryby, a także produkty odzwierzęce, jakimi są jajka.

Nie wolno natomiast spożywać żadnych olejów rafinowanych, soli, produktów mlecznych, w tym jogurtów, serków, kefirów, mleka, a także warzyw ze skrobią, produktów zbożowych, jak kasze, ryże, pieczywo czy makarony, produktów zawierających cukier rafinowany, strączków oraz przede wszystkim artykułów wysokoprzetworzonych.

W diecie paleo węglowodany dostarcza się głównie z owoców i warzyw, a także spożywa się dużą ilość białka zwierzęcego, dozwolona jest także umiarkowana ilość tłuszczów. Błonnik pozyskuje się z owoców oraz warzyw, takich jak brokuł czy kalafior. A także spożywa się produkty, które bogate są w mikroelementy oraz witaminy.

Przeczytaj też: http://lazyhours.pl/poznaj-domowe-sposoby-na-nieprzyjemny-zapach-butow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here