Czy lipoliza jest bezpieczna?

Walka z nadwagą i nadmiarem tłuszczu to problem wielu współczesnych kobiet. W erze fit- sylwetki każda kobieta chciałaby wyglądać jak modelka. Ważna jest oczywiście zdrowa, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Jednak co jeśli kobieta chce „schudnąć w oczach”, skutecznie i bez wielkiego wysiłku? Tu z pomocą nadchodzą zabiegi medycyny estetycznej, m. in. lipoliza.

Czym jest lipoliza?

Lipoliza to zabieg, który umożliwia miejscowe nieinwazyjnie pozbycie się tłuszczu, polegający na rozkładzie trójglicerydu, jednego z głównych budulców tłuszczu w organizmie (http://www.elite.waw.pl/lipoliza-iniekcyjna/). Rozbity w ten sposób tłuszcz trafie do krwioobiegu, jest metabolizowany i wydalany przez organizm. W medycynie estetycznej stosuje się trzy rodzaje lipolizy:

  • lipoliza iniekcyjna– w miejsce znieczulone i zdezynfekowane wstrzykiwana jest mieszanina substancja rozkładająca tłuszcz. Po 3 dniach w miejscu wkłucia rozwija się kontrolowana infekcja, powodująca rozpad tłuszczu. Trwa około 6 tygodni i niszczy 25-45% komórek tłuszczowych.
  • lipoliza laserowa- w miejscu znieczulonym i zdezynfekowanym robione są nacięcia na skórze, następnie wprowadzana jest do tkanki wiązka promieniowania laserowego. Rozbijanie tłuszczu następuje podobnie jak w lipolizie iniekcyjnej. Dodatkową zaletą jest ujędrnienie skóry w miejscu gdzie był wykonywany zabieg.
  • lipoliza ultradźwiękowa (kawitacyjna)- miejsce zabiegu jest smarowane specjalnym żelem umożliwiającym transportowanie fal dźwiękowych wewnątrz organizmu. Rozbijanie tłuszczu podobnie jak w poprzednich przypadkach.

Lipoliza- czy jest bezpieczna?

Lipoliza jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów pozwalających na miejscowe usunięcie tłuszczu. Jej wielką zaletą jest nieinwazyjność- podczas zabiegu nie ma przerwania ciągłości tkanek (jedynie w przypadku lipolizy laserowej wykonywane są drobne nacięcia). Oprócz tego zabieg jest wysoce skuteczny i powoduje szybką utratę tkanki tłuszczowej w krótkim czasie.

Istnieją jednak przeciwwskazania niepozwalające na przeprowadzeniu zabiegu, dlatego przed każdą lipolizą przeprowadzony jest wywiad medyczny, podczas którego lekarz decyduje o przeprowadzeniu zabiegu. Do przeciwwskazań niepozwalających na wykonanie lipolizy u pacjenta należą: ciąża pacjentki, epilepsja, choroby wątroby, niewydolność nerek i otyłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here