Chrom na odchudzanie

Bardzo często nie potrafimy schudnąć z powodu swojej ogromnej miłości, którą pałamy do wszelkiego rodzaju słodyczy. Potrafimy zrezygnować ze wszystkich tłustych pokarmów. Bez kłopotu odmawiamy sobie wysokokalorycznych kiełbasek, wędlin i kaszanek. Rezygnujemy ze spożycia wieprzowiny na rzecz chudego drobiu czy mięsa z indyka. Tłuszcz nie jest dla nas problemem – staje się nim cukier, od którego nasz organizm bardzo szybko się uzależnia. Nieraz nie jesteśmy w stanie opanować swojej ogromnej chęci zjedzenia czegoś bardzo słodkiego. Gdy czujemy się gorzej, ktoś nas zdenerwuje lub dopadnie nas jesienna czy zimowa chandra, poprawiamy sobie nastrój tabliczką mlecznej czekolady albo ulubionym wafelkiem oblanym grubą warstwą kakao. Słodycze kojarzą nam się z miłymi chwilami. Raczyliśmy się nimi przez cały swój okres dzieciństwa, kiedy to nie mieliśmy jeszcze żadnych większych problemów i zajmowaliśmy się wyłącznie samą zabawą. Cukier błyskawicznie oddziałuje na nasz organizm. Gdy go sobie dostarczamy, nasze samopoczucie automatycznie się poprawia. Poziom glukozy we krwi zostaje szybko podwyższony, a my czujemy nagły przypływ energii, dzięki któremu możemy od razu zająć się swoimi sprawami. Niestety, to właśnie cukier obwiniany jest dziś za doprowadzanie do nadwagi i otyłości. Lekarze i dietetycy uznają go za związek znacznie gorszy od samego tłuszczu. Jest on bowiem kompletnie bezwartościowy i tak naprawdę do niczego go nie potrzebujemy. Nawet gdybyśmy nie dostarczali sobie chociażby minimalnych dawek cukru, nasze zdrowie wcale by się nie pogorszyło – byłoby wręcz przeciwnie, bo czulibyśmy się lepiej, a energia towarzyszyłaby nam przez cały czas. Mimo wszystko słodycze są po prostu tak smaczne i pyszne, że nie jesteśmy w stanie ich sobie bezustannie odmawiać. Uzależnienie trwa i sami je podtrzymujemy, a to z kolei wpływa negatywnie na naszą wagę i ogólny wygląd. Cukier jest nie tylko wysokokaloryczny, ale też powoduje częste problemy typowo estetyczne – może przyczynić się do pogorszenia się stanu naszej cery czy całej skóry. Jeśli więc chcemy zrezygnować z jego jedzenia, a wciąż nie potrafimy tego zrobić, spróbujmy zastosować chrom na odchudzanie. Jest to związek, który może osłabić naszą ochotę na cukrowe wyroby. Jednocześnie też obniży nasz ogólny apetyt i w taki sposób pozwoli nam szybciej zrzucać wszelkie nadprogramowe kilogramy.

Jak zatem działa chrom na odchudzanie? Przede wszystkim poprzez normowanie poziomu glukozy w naszej krwi. Zmniejsza on ryzyko występowania nagłych skoków cukru. Stymuluje także organizm do produkowania większych ilości insuliny, która w przypadku odchudzania jest naszym najlepszym sprzymierzeńcem. Dzięki niej możemy szybciej trawić wszystkie pokarmy, obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi oraz zapanować nad swoim nadmiernym apetytem. Chrom bardzo wyraźnie i intensywnie oddziałuje także na nasz układ metaboliczny. Jeżeli cierpimy na jego niedobory, kalorie pochodzące z pożywienia szybciej przekształcają się w naszym ciele w tkankę tłuszczową, co doprowadza nas samych do poważnych problemów z wagą. Chrom sprawia natomiast, że komórki tłuszczowe ulegają rozbiciu i są bezustannie wydalane. Nawet jeśli jak na razie nie mamy żadnych problemów z wagą, jeżeli zaczniemy regularnie przyjmować ten preparat, sami zdołamy zapobiec ewentualnej nadwadze czy otyłości. Przyspieszymy bowiem tempo przemiany materii, a także wesprzemy proces usuwania zbędnego tłuszczu. Jeśli takie efekty w pełni nas satysfakcjonują, zacznijmy po prostu stosować chrom na odchudzanie. Przyjmujmy go w dawkach wynoszących do 400 mg dziennie, aby spalać swój zbędny balast jeszcze szybciej.

Najprawdopodobniej wiemy dobrze o tym, że chrom, podobnie jak większość witamin i minerałów, możemy kupić pod postacią wygodnych tabletek. Jeżeli więc nie mamy czasu lub ochoty na to, by szukać go w naturalnych produktach spożywczych, udajmy się w najbliższych dniach do swojej pobliskiej apteki i zapytajmy o niego farmaceutę. Od razu powinien nam on wyjaśnić, jak stosować chrom w celu zrzucenia zbędnej wagi. Jeżeli jednak nie mamy w planach korzystać z kolejnych środków farmakologicznych, które i tak spożywamy już w nadmiarze, szukajmy chromu w produktach naturalnych. Znajdziemy go chociażby w drożdżach piwnych oraz drobiu (np. piersi z kurczaka) i wątróbce. Koniecznie też uzupełnijmy swój jadłospis przetworami zbożowymi, czyli np. pełnoziarnistymi makaronami, kaszami, brązowym ryżem oraz ciemnym pieczywem. Możemy też zajadać się suszonymi śliwkami, które ze względu na swój słodki i pyszny smak zastąpią nam przetworzone i niezdrowe słodycze. Chrom znajdziemy również w jabłkach, orzechach oraz morskich rybach. Wszystkie te produkty powinni na stałe zagościć w naszej diecie, skoro chcemy chudnąć w sposób mądry i bezpieczny dla naszego organizmu. A jeśli za nimi nie przepadamy, zawsze możemy zdecydować się na zakup chromu w tabletkach. Sprawdźmy tylko koniecznie dawkowanie takich preparatów bądź zapytajmy o nie farmaceutę w aptece albo swojego lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here